Zabezpieczenie sprzętu sportowego w trakcie przeprowadzki – o tym pamiętaj!

sprzet sportowy

Przeprowadzka to jeden z najbardziej wymagających i zarazem stresujących epizodów w życiu każdego człowieka. Podczas niej należy zadbać o właściwe zabezpieczenie sprzętów domowych, mebli oraz innych przedmiotów, które będą przewożone w inne miejsce. Nie inaczej ma się sprawa z przyborami sportowymi. Często są one o wiele delikatniejsze i trzeba je zabezpieczyć uważniej. Zatem, o czym należy pamiętać?

Bezpieczeństwo dużych gabarytowo sprzętów

Sprzęty takie jak atlasy do ćwiczeń, ławeczki, sztangi i rowery stacjonarne warto rozebrać na części i każdą z nich zabezpieczyć osobno. Wówczas ma się pewność, że nic nie uszkodzi się w trakcie przewożenia tychże rzeczy. Jeżeli dany zdemontowanie danego sprzętu okazuje się niemożliwe, wtedy warto byłoby użyć gąbki, folii bąbelkowej lub kartonu. Delikatniejsze części lepiej zabezpieczyć skrupulatniej. Istnieją również sprzęty, które raczej nie uszkodzą się podczas przeprowadzki. Mowa tu, chociażby o żeliwnych ciężarkach lub sztangach. Jednak, tak czy siak, należy je w jakiś sposób owinąć gąbką lub folią, by w trakcie transportu nie uszkodziły one czegoś innego. Zwykle tego typu sprzęty są dość sporo warte, zatem lepiej jest zabezpieczyć się przed bolesną krzywdą finansową wynikającą z ich uszkodzenia.

Bezpieczeństwo małych gabarytowo sprzętów

Małe gabarytowo sprzęty sportowe, takie jak, chociażby piłki, paletki do tenisa stołowego lub rolki, warto spakować do jednego, większego kartonu usłanego folią bąbelkową. Dzięki temu zaoszczędzi się miejsce w trakcie transportu, a także w odpowiedni sposób zabezpieczy się sprzęt przed uszkodzeniem. Jeżeli jest się w posiadaniu specjalnych pokrowców lub toreb do poszczególnych przyborów, to warto ich użyć. Przykładowo, entuzjaści sportów wodnych posiadający torby do kitesurfingu powinni użyć jej do zabezpieczenia przedmiotów związanych z tą dyscypliną. To samo tyczy się niewielkich walizek na niektóre rodzaje hantli oraz toreb służących do transportu kul do kręgli. Ogólnie rzecz biorąc, warto nabyć tego typu pojemniki do przenoszenia, chociażby w sieci sklepów Decathlon. Na pewno przydadzą się nie tylko w trakcie przeprowadzki, ale również wtedy, gdy będzie trzeba bezpiecznie przetransportować sprzęt.

Bezpieczeństwo pozostałych sprzętów

Pozostałe akcesoria sportowe, w skład których wchodzi na przykład odzież treningowa, raczej nie powinna się uszkodzić. Jednakże lepiej zadbać o to, by w trakcie transportu nigdzie się nie zapodziała. Dobrym do tego celu sposobem okazuje się włożenie jej do podpisanego kartonu lub osobnej torby podróżnej. Drobne akcesoria, takie jak frotki, gumki do włosów, krokomierze lub buty do biegania mogą być w tym samym miejscu.

Podsumowanie

Zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie sprzętów sportowych w czasie przeprowadzki to ważna sprawa. Dzięki jej poważnemu potraktowaniu można uniknąć strat finansowych, wynikających z uszkodzenia któregoś z przyborów. Dobrze jest ustalić plan działania i przygotowań potrzebne do zabezpieczania materiały, takie jak folie bąbelkowe, gąbki i kartony. Spakowany sprzęt warto podpisać, by mieć rozeznanie w tym, gdzie aktualnie się znajduje. Okazuje się to być naprawdę istotne przy wypakowywaniu.

Dodaj komentarz