Sprawdzamy, co wchodzi w skład profesjonalnej usługi deratyzacji

deratyzacja

Pojawienie się szczurów w budynku oznacza duże zagrożenie. W zasadzie natychmiast powinny zostać podjęte działania mające na celu likwidację tych groźnych gryzoni. Proces likwidacji szczurów i myszy określa się jako deratyzacja. Co to jest deratyzacja? Na czym polega i co wchodzi w skład profesjonalnej usługi? Wyjaśniamy te kwestie w poniższym artykule.

Deratyzacja w profesjonalnym wykonaniu

Na wstępie warto podkreślić, że skuteczna deratyzacja jest możliwa tylko w wykonaniu profesjonalistów. Nie warto szukać nadmiernych oszczędności, zatrudniając wątpliwej jakości firmę. Lepiej wykonać ten zabieg porządnie.

O wiele ważniejsze od tego, ile kosztuje deratyzacja, powinno być to, czy jest skuteczna. Tani zabieg może bowiem dać jedynie krótkotrwały efekt. Konieczność jego powtórzenia wygeneruje natomiast kolejne koszty. Profesjonalna firma deratyzacyjna, z doświadczeniem i opiniami potwierdzającymi profesjonalizm, to PatronPest – https://patronpest.pl/oferta/deratyzacja-radom-i-okolice/. Ekipa korzysta zarówno z metod chemicznych, jak i mechanicznych, gwarantując najwyższą skuteczność deratyzacji.

Co to jest deratyzacja – metody chemiczne i fizyczne

Jeśli chodzi o pytanie, co to jest deratyzacja, odpowiedź jest dosyć konkretna. Profesjonalna usługa deratyzacji obejmuje zarówno metody chemiczne, jak i fizyczne, określane też jako mechaniczne. Do metod chemicznych zalicza się zastosowanie substancji powodujących neutralizację szczurów i innych gryzoni. Najczęściej wykorzystuje się rodentycydy, czyli popularne trutki na szczury. Mogą one występować w wielu, bardzo różnych formach. Dostępne są między innymi pasty, granulaty, kostki i ziarna.

Metoda mechaniczna polega na rozstawieniu pułapek w miejscu bytowania gryzoni. Przeważnie są to pułapki żywołowne lub pułapki sprężynowe. Ich zadaniem jest unieruchomienie szczura w momencie, gdy wpadnie w pułapkę. Zastosowanie jedynie metod mechanicznych, bez trutek, nie przynosi zwykle pożądanych rezultatów.

Uzupełnienie deratyzacji o pułapki mechaniczne znacząco przyspiesza proces likwidacji gryzoni. Cena usługi usuwania szczurów jest zależna m.in. od liczby i rodzaju zastosowanych metod. Jednak trudno dokładnie stwierdzić, ile kosztuje deratyzacja, ponieważ zmiennych, które wpływają na kwotę, jest wiele.

Kiedy deratyzacja jest konieczna?

Warto wyjaśnić, czemu właściwie to tak ważne, aby po pojawieniu się szczurów została przeprowadzona deratyzacja. Na czym polega ta usługa, już wyjaśniliśmy, jednak dlaczego gryzonie stanowią tak duże zagrożenie? Przede wszystkim chodzi tutaj o choroby przenoszone przez szczury i myszy.

Wśród nich nie brakuje schorzeń, które mogą być dla człowieka nawet śmiertelne. Jedną z najgroźniejszych chorób przenoszonych przez szczury jest wścieklizna. Niemniej jednak deratyzacja jest niezbędna również po to, aby ochronić przed gorączką krwotoczną czy histoplazmozą.

Z powodu szczurów można również zachorować na tyfus plamisty. Jest to dzisiaj bardzo rzadkie schorzenie, jednak sporadycznie spotykane są przypadki zachorowania na tę chorobę. W przeszłości stanowiła ona ogromne zagrożenie epidemiczne, prowadząc do śmierci milionów ludzi. Co prawda bakterie tyfusu plamistego nie są przenoszone w organizmie szczura, jednak roznoszą je pchły oraz wszy, które bardzo często bytują na ciałach gryzoni.

Dodaj komentarz