Donice drewniane – urządzamy kwietnik na tarasie

To jest całkiem naturalne, że chcemy by w naszym domu, jak i również w ogrodzie było przytulnie, przyjemnie, a także estetycznie. Dlatego dokładamy wszelkie starania, by wymyślona przez nas aranżacja, spełniała nasze wymagania. Po prostu chcemy się czuć jak u siebie w domu.

Może nie każdy dysponuje bardzo dużym ogrodem, lub go wcale nawet nie ma. Jednak doskonałym rozwiązaniem jest chociażby to, jeśli ktoś mimo mieszkania w bloku dysponuje kawałkiem balkonu. Szczęściarzami są Ci, którzy w tym celu mają spory taras. Dzięki temu mają nieco więcej przestrzeni do zagospodarowania. Chyba nietrudno mówić o tym, że jeśli tylko zaczynają przychodzić nieco cieplejsze dni, to natychmiast chcemy korzystać z takiego tarasu, co jest najlepsze. W związku z tym jeśli zaaranżujemy sobie na nim naprawdę przyjemny kącik, to uwierzcie, że nie będzie chciało nam się z niego pod żadnym pozorem uciekać.

Miejsce do wypoczynku

W Internecie z powodzeniem możemy znaleźć wiele inspiracji na to jak zagospodarować każdy taras lub balkon. Nie ma co ukrywać, że zawsze największy problem pojawiał się w przypadku próby zaaranżowania tarasu lub balkonu, który nie wyróżnia się zbyt dużymi rozmiarami. Wtedy zachodzimy w głowę, jak zmieścić w nim miejsce do siedzenia. A co dopiero, jeśli chcielibyśmy posadzić jeszcze na nim jakiekolwiek kwiaty?

Wszystko jest jak najbardziej możliwe, jeśli tylko będziemy chcieli. Przede wszystkim nie zapominajmy o tym, że też nie potrzebujemy zbyt dużego budżetu finansowego na to, by w ciekawy sposób zagospodarować takie miejsce. W przypadku naprawdę ciasnych balkonów, możemy z powodzeniem kupić jedno krzesełko, a także stolik. Jeśli interesują nas jednak bardziej takie rozwiązania w których mimo wszystko mamy dwie korzyści z jednego przedmiotu, to z tym także nie będzie problemu. Stolik możemy przymocować z powodzeniem do ściany. Wtedy rozłożymy go jedynie w takiej sytuacji, kiedy rzeczywiście będziemy go potrzebowali najbardziej. Okazuje się, że wtedy możemy zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca. Martwisz się tym, że nie masz w jakim miejscu usadowić swojego siedzenia? W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie najzwyczajniej w świecie zakupienie skrzynki drewnianej lub też wykorzystanie w tym celu starego kufra, który pewno zakupimy na tak zwanym pchlim targu. W takim kufrze lub skrzyni możemy trzymać potrzebne rzeczy, jakie chcemy mieć pod ręką na balkonie, natomiast na samym kufrze wystarczy rozłożyć miękkie poduszki i już oryginalne siedzisko jest gotowe. Oczywiście w przypadku bardzo dużego tarasu lub balkonu, problemu praktycznie nie widzimy. Wchodzimy do pierwszego sklepu z meblami ogrodowymi i możemy spokojnie zakupić taki zestaw, który nam się spodoba.

Palety

Ostatnio coraz częściej znajdujemy inspiracje dotyczące aranżacji naszych zielonych azylów w bloku, które są wykonane na podstawie palet. Jest to na pewno niewątpliwie tani surowiec. I jak się okazuje, przy wykorzystaniu szczypty wyobraźni – chociaż w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko jest możliwe do znalezienia w sieci, możemy wykonać nie tylko ciekawe siedzisko, ale również oryginalną półkę lub inny gadżet, który na pewno może nam się przydać podczas letniego wypoczynku.

Sadzimy kwiaty

Czym byłby balkon lub taras bez pięknych, kwitnących kwiatów? Okazuje się, że każdy z nas lubi, jeśli za oknem jest kolorowo, a na dodatek bardzo ładnie pachnie. Jeśli zdecydowanie częściej przesiadujemy w naszym miejskim azylu wieczorami, to doskonałym rozwiązaniem będzie posianie maciejki. Ten kwiat, chociaż może nie wygląda zbyt efektownie, to właśnie wieczorami pokazuje, a dokładniej uwalnia w postaci aromatów, wszystkie swoje atuty.

Chyba jedną z najpopularniejszych roślin, które nie wymagają zbyt dużo zachodu, a jednocześnie bardzo długo kwitną, są oczywiście aksamitki. W takim razie nie ma co się dziwić, że te kwiaty są bardzo często znajdowane na balkonach, ale również na parapetach zewnętrznych. Jeśli poszukujemy nieco delikatniejszej odmiany możemy z powodzeniem zdecydować się na begonię. Jej delikatne płatki również zapełnią wolną przestrzeń i upiększą nasz mały skrawek do wypoczynku. Warto jednak zwrócić uwagę na konkretną odmianę begonii, ponieważ czasami mamy do czynienia z całkiem mocno rozrastającymi się drzewkami. Chyba, że właśnie na taki okaz możemy sobie pozwolić na naszym przestronnym tarasie.

Dekoracyjne donice

Samo sadzenie roślin, a dokładniej pięknie kwitnących kwiatów na pewno sprawi nam prawdziwą ucztę dla oczu. Ale pod żadnym pozorem nie zapominajmy również o tym, że wszystkie kwiaty, nawet te najładniejsze będą potrzebowały odpowiedniej oprawy. W takim razie możemy się domyślać, że będziemy poszukiwać idealnie pasujących donic. Jeśli chcemy urządzić taras lub balkon, to na przykład wyśmienicie sprawdzą się drewniane donice posiadające dodatkowo metalowe okucia. Takie przykłady znajdziemy między innymi tutaj http://ogrodolandia.pl/donice-drewniane. Innym bardzo ciekawym rozwiązaniem są donice drewniane, które jednocześnie połączone są z pergolą. W ten sposób, można zasadzić pnącą różę lub inne rośliny, które będą wiły się do samej góry.

Donice drewniane na tarasie
Donice drewniane na tarasie

2 thoughts on “Donice drewniane – urządzamy kwietnik na tarasie

Dodaj komentarz