Pokój dziecięcy – pomysły na dodatki

Wakacje już za pasem. To czas, kiedy warto pomyśleć o zmianach w mieszkaniu lub domu – zwłaszcza w dziecięcym pokoju. Aby wprowadzić do niego nutkę świeżości, nie musimy porywać się od razu na wielką metamorfozę. Czasem wystarczy zmienić jedną rzecz, aby zmiany były widoczne na pierwszy rzut oka. 

Mówiąc zmiany, można mieć na myśli takie elementy dekoracyjne jak: poduszki, siedziska, kolory, wzory i materiał kryjący przed światem zewnętrznym.

Pokój dziecięcy  – pomysł 1 – rolety zaciemniające

Lato to czas, kiedy warto jest postawić na ochronę przed słońcem. Rozwiązaniem mogą być rolety wykonane z zaciemniającego materiału. To właśnie one skutecznie blokują dostęp światła, więc nawet podczas największych upałów, w pokoju dziecka będzie panował przyjemny chłód. Do zalet rolety należy możliwość różnorodnego montażu – do ramy okiennej, ściany, sufitu lub – na karniszu! W zależności od dostępnej przestrzeni warto wybrać ten wariant, który spełni Twoje oczekiwania.

Pokój dziecięcy  – pomysł 2 – worek do siedzenia

Siedzieć, biegać, stać, leżeć – dziecko chce wszystkiego jednocześnie. Z reguły trudno pogodzić te czynności, na szczęście rodzice podejmą się każdej misji specjalnej. Wystarczy, że w pokoju dziecka znajdzie się worek do siedzenia. Dzięki elastycznej formie siedziska pociecha może z nim robić niemal wszystko, a wciąż pozostanie ono wygodne. To świetna propozycja na długie wieczory z bajkowymi seansami lub grami planszowymi. Przecież podczas wakacji wcale nie trzeba siedzieć sztywno jak w szkolnej ławce.

Pokój dziecięcy  – pomysł 3 – pościel

O tym, że sen to zdrowie, wie każdy rodzic. Warto więc zatroszczyć się o to, aby zapewnić go jak najwięcej swojemu dziecku – od 8 do 10 godzin na dobę. Organizm malucha regeneruje się wówczas i nabiera sił do działania. Często nasza pociecha odmawia jednak pójścia do łóżka mając milion innych ciekawych rzeczy do zrobienia. Z pomocą może przyjść wówczas kolorowa pościel z podobiznami bajkowych bohaterów. Pomóc mogą też poduszki z podobizną ulubionego zwierzaka. Takie poszewki nie tylko zachęcą dziecko do położenia się, ale także wprowadzą do pokoju element dekoracyjny.

Pokój dziecięcy  – pomysł 4 – szałas z materiału

Niewielki namiot lub stelaż wykonane z krzeseł i drabiny – mały Indianin zachwyci się każdym schronieniem! I dobrze, gdzieś trzeba skutecznie planować zdobycie świata. Jeśli chcesz właśnie w taki sposób ożywić i odświeżyć pokój dziecka na wakacje, weź pod uwagę płachty materiałów. Kolory i wzory wybierasz dowolnie – tak, by pasowały do ogólnej aranżacji.

Pokój dziecięcy  – pomysł 5 – poduszki i siedziska

Czym są wakacje bez porządnej bitwy na poduszki! Tak się po prostu nie godzi. Dlatego warto zwrócić uwagę na uzupełnienie aranżacji dziecięcego pokoju kilkoma nowymi poduszkami oraz siedziskami na krzesła. Im barwniej, tym lepiej. Na różnokolorowych i estetycznych siedziskach dziecko chętniej usiądzie podczas grillowania lub po prostu zabawy w ogrodzie. W końcu ruch i świeże powietrze każdemu wyjdą na zdrowie.

Pokój dziecięcy dodatki

fot: dekoria.pl

One thought on “Pokój dziecięcy – pomysły na dodatki

Dodaj komentarz