Zabawki drewniane dla dziecka, które wykonasz samodzielnie! Poznaj nasze pomysły

drewniane zabawki

Zabawki wpływają na rozwój dziecka, uczą też psychomotoryki, ale niewątpliwie są źródłem frajdy. Oczywiście zabawka zabawce nierówne i niestety na rynku można znaleźć naprawdę sporo modeli, które zwyczajnie są niebezpieczne. Dlatego też warto pomyśleć, by wykonać zabawki samodzielnie. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni materiał i najlepiej sprawdzi się drewno. W końcu jest ekologiczne, bezpieczne, ale też w żadnym stopniu nie jest toksyczne. Poznajcie więc nasze fajne pomysły. PS. nie musicie się obawiać, są łatwe w przygotowaniu.

Dlaczego warto zrobić dziecku zabawkę?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Przede wszystkim sprawicie mu radość, ale też samemu będziecie się cieszyć, patrząc jak się bawi. Swoją drogą zabawki drewniane w sklepach są drogie, a i tak nie macie pewności czy podczas ich malowania nie użyto niebezpiecznych farb. Gdy samodzielnie przygotowujecie zabawki takich problemów nie macie. Swoją drogą możecie spełnić marzenie Waszej pociechy, a przy tym nie natrudzić się. Potrzebujecie tylko drewna, kleju do drewna i małych akcesoriów.

Samolot to idealna zabawka dla dziecka

Dzieci kochają samoloty, interesują się nimi. Chyba każdy maluch i to niezależnie od płci przechodzi fazę samolotów, a niektórym faza ta nie mija. W końcu wielu pilotów opowiadało, że pasję do lotnictwa zapoczątkowały u nich zabawkowe samoloty. Dlatego też warto samolot wykonać. Na samym początku należy wybrać samolot, na którym chcemy się wzorować. My akurat wybraliśmy model PZL.37b Łoś, oczywiście z polską szachownicą. Cała konstrukcja opiera się na drewnianych elementach, które łączymy wykorzystując klej do drewna. Natomiast do montażu śmigła wykorzystamy nit. Pamiętajcie, że średnica nitu jest nieco mniejsza od śmigła, ale dzięki temu śmigło będzie się dobrze obracać. Elementami konstrukcji w tym przypadku są patyczki do lodów (przynajmniej jakiś dobry powód, żeby sporo lodów zjeść. Po wykonaniu konstrukcji największym problemem może być dziób maszyny, ale można uniknąć problemów, jeżeli wykorzystacie kantówkę, a nadmiar zeszlifujecie. Zatem patyczki łączycie, tworząc podstawę, następnie przy wykorzystaniu kleju do drewna wykonujecie skrzydła, a potem potem przy pomocy nitu robicie śmigło. A na końcu pamiętajcie jeszcze o wykonaniu szachownicy.

Wychowanie przez muzykę

Muzyka rozwija i uczy, dlatego też dzieciom od narodzin należy ją włączać, a gdy ich rączki już potrafią utrzymać grzechotkę warto dawać pierwsze instrumenty. Doskonale sprawdzą się kastaniety, czyli instrument muzyczny z grupy idiofonów. Na samym początku z deski należy wyciąć odpowiedniej wielkości element. Można wykorzystać choćby brzozową. Następnie na materiale rysujecie szablon i wycinacie go przy użyciu choćby piłki włosowej. Nierówne elementy wystarczy tylko wygładzić używając papieru ściernego gruboziarnistego. W ten sposób rączka jest gotowa. Czas teraz wykonać element, który odpowiada za dźwięk. Do tego celu przyda się listewka, na której rysujemy pożądany kształt, następnie ją przepoławiamy. Na każdym kawałku wiercimy dwa otwory i łączymy je sznurkiem. Można jeszcze zastosować szelak. Pamiętajcie też, aby sznurek nie był zbyt mocno związany.

Szabla niczym broń prawdziwego pirata

Czy się to komuś podoba czy nie (zazwyczaj matkom się nie podoba) dzieci przechodzą okres zainteresowania szablami i piratami. Oczywiście w związku z tym można im przygotować zabawkę typu szabla pirata, nim otrzymają zabawkę typu miecz. Jest ona łatwa w przygotowaniu i to na pewno jej zaleta. Na początku wybieramy deski mogą być cienkie np. 1,5 cm. Kleimy je ze sobą wykorzystując kleje do drewna. Szkicujemy na nich pożądany kształt, ale koniecznie bez ostrych krawędzi. Następnie wycinamy i tutaj precyzja jest ważna. Przyda się też nadanie kształtu rękojeści, dzięki temu dziecko swobodnie będzie trzymało swoją szablę pirata. Do tego celu możecie użyć nożyka do rzeźbienia. Tak naprawdę większość prac jest już wykonana, bo pozostaje już tylko szlifowanie. Alternatywą dla szabli może być miś, choć wiadomo, że dzieci wybiorą szablę.

Możliwości i pomysłów na drewniane zabawki jest wiele. Warto z nich korzystać. Taka praca w sumie jest przyjemna, a przy tym sprawicie przyjemność Waszemu dziecku.

Dodaj komentarz