Czas na jesienny przegląd garderoby

ubrania

Ciepły piasek grzeje pod stopami. Niebo jest jeszcze w pełnym błękicie. Dni są długie, więc można cieszyć się słońcem. Upał nie raz w gorące letnie dni daje się we znaki. Jednak niestety już niedługo potrwa ta wakacyjna sielanka. Błękit nieba już niebawem zastąpią szare obłoki chmur. Dni staną się krótsze. Będą upływać pod znakiem deszczu. Pojawią się katar, kaszel i inne nieprzyjemne objawy przeziębienia. Dzieci podczas zabawy podwórko zamienią na własny pokój, który wkrótce okaże się jedynie twierdzą okropnej nudy. Brzmi niezbyt optymistycznie? Niesłusznie! Zadbanie o odpowiednią garderobę córki i syna sprawi, że jesień nie będzie im straszna. Okaże się dla nich świetną przygodą. A ciepłe ubrania sprawią, że rodzice nie będą musieli martwić się o przeziębienia swoich pociech.

Jak dobrać ubrania na jesień?

Przede wszystkim należy zastanowić się, czego właściwie potrzebuje dziecko. Decyzja o tym, co właściwie powinno znaleźć się w jego szafie, powinna być podparta między innymi warunkami pogodowymi. Zazwyczaj jesienią jest pochmurno, zimno i pada deszcz. Zatem niezędne będą takie ubrania, które pozwolą dziecku czuć się w takich warunkach komfortowo.  Jeśli jednak planuje się wyjazd na jesień w rejony o innym klimacie, warto zapoznać się wcześniej z tym, jakiej pogody można się tam spodziewać. Może okazać się,  że zamiast ciepłej kurtki, konieczne będą bluzki z krótkim rękawem. Drugą istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest aktywność dziecka. Jesli syn większość czasu spędza w domu i rzadko wychodzi na zewnątrz, istotniejsze od drugiej kurtki przeciwdeszczowej okażą się ciepłe i wygodne skarpety z warstwą antypoślizgową, które zapewnią mu komfort zabawy w domu. Gdy jednak często przebywa na zewnątrz i nie boi się deszczu, warto zainwestować w płaszcz chłopięcy. Okaże się świetną ochroną przed brzydką pogodą i sprawi, że dziecko będzie bawić się bezpiecznie, a rodzice będą pewniejsi, że nie dopadnie go przeziębienie. Wybierając ubrania warto również zwrócić uwagę na to, w jakim wieku jest dziecko. Dla malucha praktyczniejszy niż parasol czy kurtka przeciwdeszczowa z pewnością okaże się wodoodporny kombinezon, który zapewni mu komfort i swobodę ruchów. Z kolei dziecko w wieku szkolnym może potrzebować płaszcza, który może łatwo nałożyć i zdjąć w szkolnej szatni. 

Jakie ubrania na jesień warto mieć w szafie dziecka?

Przede wszystkim przydatne okażą się ubrania ciepłe i  wygodne. Stare dobre wełniane  swetry mogą nie być zbyt dobrym rozwiązaniem. Często są przyczyną różnego rodzaju alergii. Można je zamienić na polary. Są one miękkie i przyjazne dla skóry dziecka. Praktycznym rozwiązaniem do domowych zabaw będą również legginsy. Także te ocieplane. Są wygodne i można je wykorzystać również jako dodatkowe ocieplenie podczas wyjścia na zewnątrz. Na niepogodę konieczna będzie ciepła kurtka, najlepiej przeciwdeszczowa. Taka garderoba zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo.

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, dlatego już dziś warto zadbać o odpowiedni dobór ubrań dla dziecka. Ciepła i wygodna odzież sprawi, że dziecko łatwiej przejdzie trudny jesienny czas. Łatwiej będzie mu zachować zdrowie i odporność.  Odpowiednio dobrana garderoba to klucz do tego, by jesień przestała być straszna i okazała się fajną przygodą.

Dodaj komentarz