Modernizacja instalacji elektrycznej – w jakim zakresie warto ją wykonać?

Modernizacja instalacji elektrycznej co warto wymienic i zamontowac

Starsze instalacje elektryczne w domach jednorodzinnych często nie tylko są mało wygodne w użytkowaniu, ale również mogą powodować niebezpieczeństwo dla domowników. Wówczas rozwiązaniem jest wykonanie modernizacji instalacji – w jakim zakresie warto ją przeprowadzić?

Nowa instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym

Montowane kiedyś w domach instalacje pozwalały na korzystanie z prądu, jednak nie zawsze wygodnie i bezpiecznie. Powszechne było stosowanie niskiej jakości materiałów, na przykład aluminiowych przewodów, gniazdka i kontakty montowane były w niewygodnych miejscach, a obwody były narażone na przeciążenia po podłączeniu do nich większej liczby urządzeń.

Właśnie dlatego w starszych domach, ale także w mieszkaniach budowanych przed laty coraz częściej wykonuje się kompleksowe usługi w ramach modernizacji instalacji elektrycznej. Wtedy prace polegają najczęściej na całkowitej wymianie instalacji na nowocześniejszą i poszerzeniu jej funkcjonalności.

Modernizacja instalacji elektrycznej

Podczas modernizacji instalacji elektrycznej w domu warto przede wszystkim skoncentrować się na wymianie istniejących przewodów i innych elementów instalacji na nowe – rozdzielnic, kontaktów, włączników. Dzięki temu instalacja będzie bezpieczniejsza, wygodniejsza w używaniu, mniej narażona na usterki.

Wymiana instalacji to także dobry moment, aby zaplanować nowe lokalizacje dla lamp, na przykład lamp wiszących, ściennych. Kiedyś w budynkach montowano tylko jedno źródło światła, natomiast obecnie popularne jest montowanie w nich kilku różnych lamp.

Można też zamontować nowe gniazdka, także z dodatkowymi funkcjami, na przykład ładowaniem USB, a także zmienić położenie włączników, na przykład na niższe, by można było wygodniej je obsługiwać.

Dodatkowe instalacje w domu

Firma elektryczna może zaoferować swoim klientom kompleksowe usługi nie tylko w ramach modernizacji instalacji, lecz także wykonania dodatkowych instalacji, na przykład:

  • instalacja monitoringowa
  • system alarmowy
  • instalacja fotowoltaiczna
  • instalacja typu inteligentny dom

Dzięki tym instalacjom można korzystać z domu jeszcze wygodniej i bezpieczniej, a ponadto zaoszczędzić sporą sumę. Wówczas firma może przygotować kompleksowy projekt uwzględniający wszystkie elementy instalacji interesujące klienta.

Wszystkie z powyższych usług mogą zapewnić firmy oferujące kompleksowe usługi elektryczne. Gdy potrzebna jest dobra firma elektryczna Śląsk to region, w którym można skorzystać z fachowego wsparcia specjalistów z dużym doświadczeniem.

Dodaj komentarz