Wiszący fotel ogrodowy dla dwóch osób – jak wybrać ten najlepszy?

fotel ogrodowy

Lato oznacza przede wszystkim czas spędzony na świeżym powietrzu – w tym również w ogrodzie. Warto więc zadbać o odpowiednie warunki – nie tylko pod kątem estetyki, ale również komfortu i funkcjonalności. Pod tym względem absolutną podstawą są fotele ogrodowe wiszące.

Fotele ogrodowe wiszące – rodzaje

Na rynku można znaleźć głównie dwa rodzaje foteli wiszących do ogrodu. Są to:

  • fotel podwieszany,
  • kompaktowy fotel na stelażu.

Pierwszy z nich musimy najpierw przytwierdzić do sufitu, gałęzi lub innego, mocnego elementu. Dość mocno ogranicza to możliwości ustawienia mebla. W związku z tym większość osób decyduje się na fotel na stelażu, który możemy ustawić w dowolnym miejscu i zabrać go do domu – gdy na przykład zaczyna padać deszcz.

Fotel wiszący ogrodowy podwójny – co jest szczególnie ważne?

Większość mebli ogrodowych tego typu oferuje siedzisko tylko dla jednej osoby. Alternatywnym wyjściem jest podwójny wiszący fotel ogrodowy. Przy wyborze musimy jednak szczególną uwagę zwrócić na maksymalne obciążenie. W przeciwnym wypadku może nas czekać bardzo niemiła niespodzianka, gdy z drugą połówką usiądziemy, a fotel nagle się zarwie.

Zazwyczaj ciężar jest bardzo optymalnie rozłożony na całą konstrukcję, dlatego też nie ma powodu do paniki. Niemniej jednak warto zadbać o to, aby wybrany przez nas fotel posiadał jak największy próg wytrzymałości.

Fotel wiszący – huśtawka, kokon, kosz bujany – co wybrać?

Fotele ogrodowe wiszące na stelażu pod względem konstrukcji różnią się między sobą. Mamy do wyboru między innymi kokon, kosz bujany czy huśtawkę. Podczas wyboru jednego z nich powinniśmy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem mebla.

Jeśli mamy zamiar czytań w nim książkę, warto postawić na kosz bujany. Jednak jeśli będzie on przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, z pewnością najbardziej zainteresuje ich wiszący kokon, który pobudza wyobraźnię i zapewnia pewną dozę prywatności.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając fotele ogrodowe wiszące?

Podczas wyboru foteli ogrodowych wiszących powinniśmy zwrócić uwagę na wytrzymałość – jednak nie tylko. Warto również uwzględnić kwestie związane z przechowywaniem. Czy po złożeniu fotelu będziemy mogli go równie łatwo rozmontować, czy będzie trzeba go przechowywać w całości?

Warto by było zwrócić uwagę także na materiał, z którego jest wykonany fotel wiszący, huśtawka, kokon, kosz bujany czy inny, podobny mebel. Powinniśmy wybrać możliwie najlżejszy, ponieważ pozwoli nam to na łatwe i szybkie przenoszenie. To może mieć duże znaczenie, gdy niespodziewanie zacznie padać deszcz lub zerwie się silny wiatr. O zaletach materiału, jakim jest technorattan możesz przeczytać w tym artykule: https://zbudujmydom.pl/artykul/technorattan-dlaczego-to-najlepszy-wybor-na-meble-ogrodowe.

Wyjątkowa estetyka ogrodu – kokon, kosz bujany

Każdy rodzaj wiszącego fotela ogrodowego charakteryzuje się nieco inną estetyką. Warto podczas wyboru mieć na uwadze samą estetykę naszego ogrodu. Jakie inne meble się tam znajdują? Czy bardziej będzie pasować do nich kokon, czy może kosz bujany? Jeśli zadbamy o spójność estetyczną ogrodu, stanie się on piękną, niemal bajkową przestrzenią, w której będziemy mogli oddać się relaksowi bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia.

Dodaj komentarz