Czy to czas na nowe okna? Sprawdź, kiedy warto je kupić

nowe okna

Okna są bardzo ważnym elementem konstrukcji całego domu. Nie tylko pozwalają na wpuszczenie do wnętrza naturalnego światła, ale także chronią przed nadmiernym wyziębieniem budynku. Dobre okna to zakup na lata. Z czasem jednak trzeba wymienić

każdą stolarkę. Kiedy jest to konieczne?

Kiedy wymienić okna?

Wybór nowych okien powinien być dobrze przemyślaną decyzją, dlatego też wiele osób zastanawia się, kiedy należy zakupić nową stolarkę.

Obecnie wiele domów jednorodzinnych w Polsce ma już okna plastikowe, chociaż nadal są także takie domy, w których okna nadal są drewniane. Jednak nawet okna plastikowe starszej generacji mogą być niewystarczające, gdy chodzi o dzisiejsze standardy termoizolacyjne.

Okna najlepiej wymieniać wtedy, gdy planowane jest wykonani termomodernizacji budynku, na przykład jego docieplenie, które dodatkowo połączone jest z wymianą źródła ciepła. Gdy okna są starsze, wtedy mogą mieć zbyt wysoki współczynnik przenikania ciepła, dlatego będą one wtedy pogorszały parametry termoizolacyjne budynku.

Ponadto wymiana okien może być też połączona z innymi pracami, na przykład wykonaniem nowej elewacji czy z montażem zewnętrznych osłon okiennych jak rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe.

Jakie okna do domu wybrać?

Asortyment okien jest obecnie bardzo szeroki. Wśród często wybieranych konstrukcji znajdują się nadal okna PCV, czyli plastikowe, ale można także zdecydować się na nowoczesne okna drewniane, okna aluminiowe oraz okna drewniano-aluminiowe.

Różnorodność wariantów pod kątem materiałów, poziomu termoizolacji oraz dodatkowo estetyki powoduje, że okna mogą być dopasowane indywidualnie do każdego domu jednorodzinnego.

Jako że okna produkowane są na zamówienie, nie trzeba obawiać się o kwestii ich dopasowania. Pracownik firmy pobierze wymiary, na podstawie których fabryka przygotuje je tak, aby były one perfekcyjnie dopasowane.

Okna na zamówienie mogą być też uzupełnione o dodatkowe elementy jak klamki z zamkiem i wykonane jako okna antywłamaniowe, by podwyższyć bezpieczeństwo domowników.

Gdzie zamówić nowe okna do domu?

Aktualnie okna są oferowane w wielu firmach, także bezpośrednio w salonach producentów. Warto przed złożeniem swojego zamówienia odwiedzić kilka punktów sprzedaży, aby zapoznać się z dostępnymi konstrukcjami okien i uzyskać dodatkowo bezpłatną wycenę. Dzięki temu będzie można wybrać taką ofertę, która będzie wyróżniała się odpowiednią jakością w korzystnej cenie.

Dobre okna Bielsko Biała – skorzystaj ze sprawdzonej oferty i zamów okna w firmie z dużym doświadczeniem oraz z kompleksową obsługą.

Dodaj komentarz