Wiszący fotel ogrodowy z drewna – o czym warto pamiętać przed zakupem?

fotel ogrodowy

Ogrodowe fotele w formie wiszącej, to eleganckie i wygodne meble do ogrodu, na patio, taras lub nawet balkon. Aby móc dokonać właściwego wyboru przed zakupem, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Czy fotel ogrodowy wiszący dwuosobowy nadaje się na mały balkon? Czy tworzywo, z jakiego go wykonano, jest odporne na deszcz? Oto garść informacji dotyczących foteli ogrodowych wiszących, wraz z prezentacją najpopularniejszych rodzajów.

Jakie są rodzaje ogrodowych foteli wiszących?

Istnieje wiele rodzajów tych mebli, dostępnych w różnych kolorach, kształtach i odmianach, np. fotel wiszący ogrodowy drewniany czy model w formie dużego, wiklinowego kosza. Nie zmienia to faktu, że wszystkie wiszące fotele ogrodowe są wykonane zwykle z twardych materiałów.

Choć niekiedy hamaki zalicza się do tej grupy, w rzeczywistości stanowią one nieco odmienny typ mebla. Na uwagę zasługuje również fotel wiszący huśtawka ogrodowa, który umożliwia w większości przypadków nie tylko siedzenie w nim, ale również leżakowanie.

Każdy typ fotela ogrodowego wiszącego sprawdzi się w określonych sytuacjach, dlatego warto poznać je wszystkie i wybrać taki, który będzie pasował do naszych potrzeb zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym.

Fotele ogrodowe wiszące z wikliny – klasyka i wysoka jakość

Obecność tego typu mebli ogrodowych to inspiracja koszami z wikliny, czyli plecionego materiału wykonanego z młodych pędów kilku gatunków wierzb, np. amerykańskiej lub purpurowej. Tworzywo to doskonale nadaje się do robienia foteli ogrodowych wiszących.

Wiklina jest nie tylko lekka, ale i wytrzymała. Dzięki temu charakteryzuje się wysoką odpornością na przeciążenia i jest łatwa w przenoszeniu. Fotele wykonane z tego materiału stanowią jedne z najczęściej wybieranych mebli wypoczynkowych do ogrodu. Co ciekawe, można im nadać osobisty i unikalny charakter, ozdabiając je np. poduszkami w różnokolorowe wzory.

Fotele ogrodowe wiszące z rattanu a deszcz

To kolejny rodzaj mebli do ogrodu, które są wykonane z plecionego materiału. W tym przypadku można spotkać się nie tylko z modelami wytworzonymi na podstawie naturalnego rotangu, ale również imitacjami z tworzyw sztucznych. Które są lepsze?

Główną zaletą wiszących foteli ogrodowych z prawdziwego rattanu jest oczywiście ich szykowny, wysokiej jakości wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że rattan jest wrażliwy na warunki atmosferyczne, np. deszcz. Z tego względu na taras, balkon lub do ogrodu lepiej zaopatrzyć się w fotel wykonany z imitacji tego plecionego materiału. W innym wypadku należy pamiętać o zakrywaniu go folią lub płachtą. Więcej informacji o fotelach ogrodowych z rattanu przeczytasz na: https://zbudujmydom.pl/artykul/technorattan-dlaczego-to-najlepszy-wybor-na-meble-ogrodowe.

Drewniany, wiszący fotel ogrodowy – luksus i wytrzymałość w jednym

W porównaniu ze wszystkimi wcześniej wymienionymi rodzajami, zdecydowanie największe wrażenie robi fotel wiszący do ogrodu wykonany z litego drewna. Tego typu meble są wykonane nie tylko z najwyższej jakości materiałów, ale są również niezwykle wytrzymałe, wygodne i będą służyć przez wiele lat. Zwykle mają estetyczny, minimalistyczny wygląd, a bazę siedziska stanowi schludnie wykonana rama, wyściełana grubymi i wygodnymi poduszkami.

Fotel wiszący ogrodowy drewniany może być wykonany na przykład ze świerku. Tego typu meble pokrywane są wodoodpornym materiałem, np. wysokiej jakości lakierobejcą. To w tej kategorii najczęściej można spotkać fotel ogrodowy wiszący dwuosobowy.

Fotel wiszący typu huśtawka ogrodowa

Jeśli dany typ mebla do ogrodu ma pomieścić dwie lub więcej osób, a przy tym być bardzo wygodny, warto pomyśleć o huśtawce ogrodowej. Tak jak fotele drewniane, charakteryzują się wysoką trwałością i nienagannym wyglądem. Mogą występować jako ławki z oparciem, mocowane na łańcuchach lub linach przytwierdzonych do sufitu albo w formie wolnostojącej (na stelażu).

Te ostatnie często wyposażone są dodatkowo w regulowane zadaszenie chroniące przed słońcem i deszczem. Do huśtawek ogrodowych zalicza się także modele jednoosobowe do leżenia, z metalową ramą i pałąkiem do podwieszenia.

Co ciekawe, ostatnimi czasy fotele wiszące huśtawki ogrodowe niekiedy pojawiają się także wewnątrz domu, jako alternatywa dla tradycyjnego kompletu wypoczynkowego.

Dodaj komentarz