Paczki z Polski do UK – czy wolno wysyłać elektronikę użytkową?

wysylanie paczek

W Wielkiej Brytanii mieszka liczna Polonia, dlatego nie powinien dziwić fakt, że kurierzy często kursują z przesyłkami między Polska a Anglią. Ponadto paczki są dostarczane tam w związku z wymianą handlową. Wysyłanie ich z Polski do UK jest dziś łatwe i tanie, dlatego również z tego powodu usługi te cieszą się taką popularnością. Jeżeli zastanawiasz się, czy w przesyłce możesz umieścić elektronikę użytkową, poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Przekonaj się, że wysłanie paczek z Polski do UK jest naprawdę łatwe!

Jeśli po raz pierwszy zamierzasz wysłać paczkę do Anglii, to na pewno zastanawiasz się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze myślisz o tym, w jaki sposób odbędzie ona tak długą podróż do innego kraju. Po drugie może martwić cię to, jak zaadresować przesyłkę. Po trzecie chciałbyś mieć pewność, że wysyłany przez ciebie towar może być dostarczony (ze względu na obowiązujące przepisy) na terytorium Wielkiej Brytanii.

Wysyłanie paczek na pewno nie przysporzy ci problemów, jeżeli skorzystasz z tego, co oferuje na przykład serwis Euro-Paka specjalizujący się wysyłce paczek z Polski do UK. Znajdująca się tam wyszukiwarka została tak opracowana, aby nadawca mógł wydać jak najmniejszą kwotę pieniędzy. Tania paczka z Polski do UK jest w zasięgu twojej ręki – wystarczy, że wprowadzisz odpowiednie dane i zamówisz kuriera przez Internet. Od razu dowiesz się tego, ile będzie kosztowała twoja paczka z Polski do Anglii – cena ta będzie obejmowała również ubezpieczenie.

Warto także wspomnieć, że nie będziesz musiał sam adresować swojej przesyłki, gdyż to przewoźnik zadba o wydrukowanie etykiety. Nie ma więc mowy o tym, że wysyłka nie dotrze do adresata ze względu na formalny błąd podczas jej adresowania. Oprócz tego firmy kurierskie i serwisy z porównywarkami usług umieszczają na swoich stronach informacje na temat tego, co można przesłać do Wielkiej Brytanii.

Paczki z Polski do UK – co można wysłać do tego kraju?

Przepisy dotyczące wysyłki towarów do Anglii są bardzo surowe. Lista produktów i substancji, których nie może zawierać paczka z Polski do UK, jest dosyć długa.

Pod żadnym pozorem nie możesz wysłać do tego kraju tytoniu, alkoholu, leków na receptę, antyków, papierów wartościowych. Zapomnij też o tym, aby kurier dostarczył do Wielkiej Brytanii substancje żrące, cuchnące czy radioaktywne. Nie możesz też liczyć na to, że będziesz mógł wysłać żywe rośliny czy zwierzęta. W związku z przepisami, które weszły w życie na skutek Brexitu nie możesz też nadawać do UK paczek z produktami pochodzenia odzwierzęcego – czyli z mięsem i nabiałem.

Jednak nic stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług kurierskich, chcąc dostarczyć adresatowi w Anglii odzież, zabawki, artykuły dekoracyjne oraz właśnie elektronikę użytkową. Do kategorii tego typu towarów zalicza się: telefony komórkowe, tablety, telewizory, odtwarzacze DVD, ładowarki, odbiorniki radiowe. Paczka z Polski do UK może zawierać praktycznie wszystkie artykuły domowego użytku działające na prąd.

O czym musisz pamiętać, wysyłając paczki z Polski do UK z elektroniką użytkową?

Na pewno interesuje cię to, ile dni idzie paczka z polski do Anglii, w której wnętrzu są umieszczone elektroniczne gadżety. Realizacja takiej usługi kurierskiej nie nadwyręży twojej cierpliwości – czas dostawy wynosi zwykle 4-5 dni roboczych.

Nie zapomnij o tym, że musisz dokładnie wskazać, jaką zawartość ma paczka z Polski do UK. Jest to ważne ze względu na ewentualne naliczenie cła. Zadbaj też o staranne zabezpieczenie sprzętu, aby się nie zniszczył. Sięgnij po styropian i umieść go we wnętrzu kartonu, a krawędzie pudła zaklej taśmą samoprzylepną.

Dodaj komentarz