Czy zwalczanie prusaków wymaga szczególnych środków bezpieczeństwa domowników? Sprawdzamy!

porzadki z robakami

Zwalczanie prusaków to konieczność w przypadku wystąpienia tych insektów w domostwach, magazynach, budynkach firmowych i każdym innym pomieszczeniu. Prusaki w domu, firmie lub ośrodku zbiorowego żywienia świadczą o złym stanie sanitarnym miejsca. Zastanawiasz się, jak pozbyć się prusaków? Podpowiadamy, oraz wyjaśniamy, czy domownicy muszą zachować szczególne środki bezpieczeństwa.

Zwalczanie prusaków w profesjonalnym wydaniu

Choć istnieją domowe metody na zwalczanie prusaków, to w wielu przypadkach są one raczej czasowym zamaskowaniem faktycznego problemu. Istnieje bowiem bardzo duża szansa, że nie pozbędziemy się wszystkich insektów, a więc problem po pewnym czasie powróci. Być może ze zdwojoną siłą. Prusaki należy zwalczać profesjonalnymi metodami. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że wybrany przez nas preparat nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Po konsultacji ze specjalistami można dobrać odpowiednią metodę zwalczania prusaków. Wiedzę na temat tego, się ich pozbyć mają wykwalifikowane firmy, takie jak Stander. Posiadają również profesjonalne środki, dzięki którym proces zwalczania szkodników przebiega szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Co na prusaki sprawdzi się najlepiej? Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane metody oraz związane z nimi, konieczne do zachowania, środki bezpieczeństwa.

Środek na prusaki a niezbędne środki bezpieczeństwa

W kwestii zasad bezpieczeństwa, wszystko zależy od wybranej metody. Jedna z metod to oprysk szczegółowy. Polega na opryskaniu miejsc największej aktywności owadów za pomocą roztworu wody i środka biobójczego, nie wymaga szczególnej ostrożności.

Metoda ULV, czyli Ultra Low Volume, to oprysk drobnokroplisty. Przy tej metodzie wykorzystywany jest odpowiedni sprzęt, który pozwala na równomierne rozprowadzenie substancji bójczej po całym obszarze dezynsekcji.

Jest to bardzo skuteczny sposób, ponieważ naniesiony za jej pomocą środek jest znacznie trwalszy, niż w przypadku innych metod. Niestety, jeżeli chcemy skorzystać z ULV, musimy liczyć się z tym, że na pewien czas będziemy musieli opuścić swoje miejsce pracy lub zamieszkania. Konieczne jest również zabezpieczenie żywności.

Jak jeszcze można zwalczać prusaki?

Zwalczanie tych owadów można przeprowadzić także za pomocą metody żelowej. Specjalny żel zawiera feromony, które wabią owady. Rozłożony w pomieszczeniu, jest następnie zjadany przez nie zjadany. Większość owadów umiera dopiero po powrocie do gniazda, dzięki czemu martwe osobniki mogą zostać zjedzone przez pozostałych członków stada. W ten sposób, za pomocą żelu można wybić całe kolonie prusaków. Dużym plusem używania żelu jest to, że nie wymusza on na nas konieczności opuszczania domu lub innego miejsca, w którym przeprowadzana jest dezynsekcja.

Na rynku dostępne są różne metody zwalczania prusaków. Wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Decydując się na konkretną metodę, warto uwzględnić m.in. to, czy można ją stosować w obecności ludzi oraz ewentualnie jakie środki bezpieczeństwa trzeba zachować.

Dodaj komentarz