Szafy i ich rodzaje

Posiadanie przynajmniej jednej szafy w mieszkaniu to wręcz konieczność. Wiadomo, że to właśnie szafa pozwala nie tylko na wygodne przechowywanie ubrań, ale przede wszystkim chroni je nie tylko przez zniszczeniem ale również wygnieceniem. Dzięki temu, każda rzecz powieszona na wieszaku będzie mogła zostać założona od razu po zdjęciu z niego.

Od pewnego czasu wieszanie ubrań cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż jest nie tylko sporą oszczędnością czasu, ponieważ zajmuje o wiele mniej czasu niż składanie w kostkę. Przede wszystkim jednak powieszone ubrania w szafie prezentują się schludnie, a co istotniejsze można mieć do nich naprawdę łatwy dostęp. Oznacza to, że przesuwając wieszaki, z powodzeniem można będzie odnaleźć bluzkę czy sukienkę, której poszukujemy.

Szafa na jaką się zdecydować?

Coraz więcej osób mimo wszystko jest zdecydowanych na jedną dużą szafę niż kilka małych. Powód jest bardzo prosty, w ten sposób w jednym miejscu można zgromadzić wszystkie ubrania, dlatego znacznie łatwiej je odnaleźć. Ponadto nie ma potrzeby szykowania miejsca w każdym z pomieszczeń właśnie na szafę, i można je urządzić kupując inne rodzaje mebli. Stąd też powstają nie tylko garderoby, ale przede wszystkim szafy wnękowe, które bardzo często są w stanie zająć całą ścianę. Warto jest wziąć to pod uwagę, a być może właśnie w ten sposób można będzie zaoszczędzić miejsce w pozostałych pomieszczeniach.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest oczywiście zastosowanie szafy narożnej. Pomimo naprawdę wydawałoby się niewielkich wymiarów, to jednak jest ona w stanie pomieścić sporą ilość ubrań. Doskonale sprawdza się przy naprawdę małych powierzchniach, gdyż może zostać usytuowana przy drzwiach, gdzie i tak żaden inny mebel nie wejdzie. Taka szafa nie dość że bez najmniejszego problemu się zmieści, to jednak pojemnością jest w stanie zaskoczyć naprawdę każdego.

Doskonałą alternatywą dla bardzo dużej garderoby może okazać się szafa Colin. Wbrew pozorom ona również jest w stanie pomieścić dużą liczbę ubrań. Ponadto jest dostępna w przeróżnych konfiguracjach, co pozwala na dostosowanie tego mebla do swoich potrzeb.

Jak podjąć odpowiednią decyzję?

Pomocne będzie określenie na samym początku, jakąś właściwie powierzchnię posiadamy i jak wiele z niej jesteśmy w stanie zagospodarować właśnie na szafę. W ten sposób można będzie już odrzucić poszczególne modele z uwagi na wymiary, a następnie podjąć decyzję i skusić się na taki model, który nie tylko się zmieści, ale również pasuje do pomieszczenia. Obecnie poszczególne szafy można modyfikować dowolnie, co oznacza, że znalezienie modelu jest tylko początkiem, natomiast później z powodzeniem można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Bardzo często zastosowanie jednej szafy zamiast kilku mniejszych będzie mogło okazać się o wiele lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim jednak należy uzmysłowić sobie to, że w dużej mierze będzie to uzależnione od indywidualnego podejścia właśnie do takich zakupów jak i do samego urządzania wnętrz.

Dodaj komentarz