Wnętrze w stylu glamour: luksus, na który Cię stać

Źródło zdjęcia: fave.co

Jeśli zawsze potajemnie podziwiałeś majestatyczne domy amerykańskich gwiazd, a twoje serce podskakuje, gdy patrzysz na kryształowy żyrandol, to jesteś we właściwym miejscu. Wprowadzimy Cię w styl glamour, który urzeka każdego fana elegancji, uroku i luksusu. Dzięki naszym wskazówkom nauczysz się go i wreszcie dowiesz się, jak aktorzy Hollywood urządzają swoje domy.

Glamour w tłumaczeniu oznacza urok, który doskonale charakteryzuje ten styl sięgający aż do XVIII wieku. Wpłynął on nie tylko na świat wnętrz, ale także na świat mody, fotografii i sztuki. Jak sprowadzić go do domu?

Błyszczące podłogi i geometryczne wzory

Wnętrze glamour powinno przyciągać cię, gdy widok przesuwa się w kierunku podłogi lub ściany. Typowe są ozdobne marmurowe podłogi i błyszczące płytki z geometrycznym wzorem lub ozdobnymi dekoracjami. W środku nie spotka się podłogi drewnianej, ultra miękkiego dywanu lub parkietu o wzorze kości ryb. Aby się uratować, należy dbać o imitację drewna lub marmuru.

Ściany pod znakiem czystości i elegancji

Glamour ściany charakteryzują się czystością i elegancją, ale czasami można sobie pozwolić na egzotykę. Bardzo dobrze prezentują się ściany beżowe, białe lub w kolorze fuksji. Nie bój się jednak dekorować ścian tapetami, najlepiej luksusowo wyglądającym wzorem kwiatowym, który rzuca spektakularne odblaski.

Źródło zdjęcia: jonathanadler.com

Jakie kolory pasują do wnętrz glamour?

Łącząc kolory, zachowaj ostrożność i wybierz jeden dominujący kolor i dodaj tutaj dwa neutralne. Nieśmiertelne połączenie czerni i bieli dominuje nad tym pompatycznym stylem, a wraz z różowym, butelkowanym zielonym, kremowym lub fioletowym efektem staje się gest glamour. Uwzględnij także złoto i srebro w palecie kolorów. Z materiałów skupiaj się na litym drewnie, marmurze, błyszczących metalach, skórze, krysztale, szkle, aksamicie i jedwabiu.

Masywne meble z elementami barokowymi

Styl glamour zawiera w sobie dekoracyjne elementy barokowe i rokokowe, które powinny znaleźć odbicie przede wszystkim w meblach. Zdajemy sobie sprawę, że meble wykonane z litego drewna nie są bardzo tanie, dlatego zalecamy wyszukiwanie w antykwariatach lub na bazarach. Bogate meble, w pokoju zdominowanym przez wzór vintage można uzupełnić prostymi meblami z ciemnego drewna. Aby je wygodnie kupić, po prostu obejrzyj ulotkę Asko na przykład na twoja-gazetka.pl.

Źródło zdjęcia: idealhome.co.uk

W centrum uwagi: olśniewający blask

Styl glamour nie może obejść się bez odpowiednich dekoracji i akcesoriów. Wybierając je, używaj słów takich jak luksus, blask, połysk i dekoracja. Dopuszczalne są lustra zdobione, zdjęcia w stylu glamour na dużą skalę, świeczniki, marmurowe lub ceramiczne statuetki oraz wytrzymałe wazy. Wewnątrz dodajesz luksusowe i pluszowe poduszki wykonane z wysokiej jakości tkanin, żywych kwiatów i, co nie mniej ważne, kryształowego żyrandola.

Dodaj komentarz