Drewniane lampy pośród industrialnych wnętrz

Styl industrialny swego czasu był przymusem. Poprzemysłowe obiekty zaczęto wykorzystywać ze względu na dużą, niczym nieograniczoną przestrzeń. Dziś chętnie stawiamy na dawne fabryki i opuszczone miejsca pracy, bo świetnie nadają się do ekskluzywnego zagospodarowania przestrzeni. W aranżacji industrialnej liczy się charakter, poczucie wolności i przestronności. W tej kompozycji swoje miejsce znajduje oświetlenie, w którym dominuje drewno lub konstrukcje lampy, uzupełnione o drewniane dodatki.

Naturalne materiały i surowość

Industrialny styl jest bardzo specyficzny. Trudno mu odebrać charakteru, który rzuca się w oczy. Pośród dostępnych propozycji wystrojów wnętrz, próżno szukać czegokolwiek podobnego. Zwraca się uwagę między innymi na surowość, w tym zastosowanych materiałów czy elementów wyposażenia. Skoro mamy pozostawiać obszerne wnętrza, wolne przestrzenie, usuwamy ściany, o ile nie są one odpowiedzialne za stabilność obiektu. Te, które pozostają, nie muszą być wcale malowane, zakrywane w jakikolwiek sposób, wręcz przeciwnie. Surowa cegła prezentuje się estetycznie, a w połączeniu z naturalnymi materiałami, staje się znacznie cieplejsza i przyjaźniejsza wnętrzu.

W jaki sposób złagodzić surowy klimat? Znajdując miejsce dla oświetlenia, które będzie bazowało na drewnie. Naturalny, ekologiczny materiał, a do tego niejednorodny. Lampy drewniane, jak te, które znalazły się w ofercie Azzardo.com.pl, w każdym wydaniu prezentują się wyjątkowo. Oświetlając i doświetlając wnętrza industrialne, pozwalają, by surowy i zimny klimat ustąpił miejsca ciepłej barwie światła, jak i utraconej delikatności.

Ciepło domowego ogniska ubrane w otoczkę ekskluzywności

Wnętrza industrialne kojarzą się z miejscem pracy, generalnie obiektami publicznymi. Loftowe klimaty spotykamy niekiedy w restauracjach i kawiarniach. W blasku świec i przy filiżance parującej, aromatycznej kawy, zyskują na inspirującym wydaniu. W domu jednak zaczynamy przemycać elementy z poprzemysłowych wnętrz, bo struktury, faktury, naturalność, ale i surowość materiałów, dodają smaku.

Choć zwykliśmy aranżacje industrialne uzupełniać o oświetlenie, które sprawia wrażenie bardzo prostego, wręcz niedokończonego, z widoczną żarówką, niczym nieosłoniętym źródłem światła, to w sypialniach, ale i salonach pragniemy zachować poczucie ciepła domowego ogniska.

Drewno goszczące pośród oświetlenia spełnia te funkcje nad wyraz doskonale. Usłojenie, niezliczona liczba barw, którą można dostrzec przyglądając się każdemu kawałkowi drewna, to efekt w postaci lamp, które za każdym razem będą w sposób indywidualny uzupełniać zaplanowaną aranżację.

Prostota plus charakter drewna, owocują uzyskaniem lampy ekskluzywnej. Połączenie walorów praktycznych z dekoracją wnętrza, odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających miłośników industrialnych kompozycji wnętrzarskich.

Ile i jakiego rodzaju lampy?

Otwarta przestrzeń – element charakterystyczny dla industrialnych wnętrz, to gwarancja maksymalnego dopływu światła naturalnego. Tym samym jest jaśniej, przejrzyściej, z wrażeniem większego uporządkowania. Nie można jednak całkowicie zrezygnować z oświetlenia sztucznego, tym bardziej w porze jesienno-zimowej. Ile i jakiego rodzaju lampy wybierać? Obydwie kwestie uzależnione są od metrażu poszczególnych pomieszczeń/stref i nadanych im funkcji. Podstawą jest zastosowanie oświetlenia głównego i bocznego. Z dekoracyjnego nie trzeba rezygnować, ale należy pamiętać o zachowaniu umiaru, bo przepych i chaos, nie sprzyjają osiąganiu poziomu wyrafinowanych wnętrz industrialnych.

Dodaj komentarz