Świąteczna choinka, która inspiruje do odświeżenia balkonowej lub ogrodowej aranżacji

Świąteczna choinka już jakiś czas cieszy oczy domowników. Jest symbolem, ale i nie da się ukryć, że dekoruje każde mieszkanie i dom. Niezależnie od tego, jak wiele i jakiego rodzaju ozdób na niej się znajduje, z żalem myślimy o momencie, kiedy trzeba będzie ją schować. A gdyby tak ten urok – niekoniecznie świąteczne, ale wciąż przyjemne dla oka wydanie móc zatrzymać? Na balkonie, tarasie czy w ogrodzie? Ależ proszę bardzo!

Choinka, która zdobi cały rok

Choinka nieodmiennie kojarzy się ze świętami, ale przecież na naszych balkonach, pośród tarasów i ogrodowych aranżacji, jest wystarczająco miejsca na jej mini odmianę. Tę najmniejszą, która zostanie umieszczona w ozdobnej donicy, a dzięki temu urozmaici przestrzeń, w jakiej się znajdzie. Większą na taras, by zachować intymną atmosferę, ale bez stosowania osłony balkonowej. Z kolei w ogrodzie to już pełnia szczęścia, bo przecież dużych iglaków może być naprawdę sporo! Każdej choince – małej, średniej i dużej, warto zafundować donicę, która nie tylko ją ozdobi, ale i sprawi, że bądź co bądź nasz „roślinka” przetrwa długi czas.

Donice ogrodowe, jak te z oferty https://bazkar.pl/, łączą walory praktyczne z ozdobnymi. Świetnie się prezentują wraz z żywo zielonymi choinkami, ale i okazami egzotycznymi. Jeśli posiadają systemy nawadniania, nie trzeba się martwić o to, że którakolwiek roślina nie będzie już możliwa do uratowania, gdy zacznie usychać. To dobre rozwiązanie dla zapominalskich.

Kształtne i wyraziste donice ogrodowe

Donice ogrodowe, jak i te balkonowe zdobią, a do tego nie tracą swoich walorów niezależnie od warunków atmosferycznych. Aby faktycznie były w stanie przetrwać tak długo, nie tracąc na swoich właściwościach, powinny być wykonane z trwałego materiału. Na tego typu donice doskonale sprawdza się polipropylen, który radzi sobie ze słońcem, wilgocią, ale i mrozem. Mimo że to tworzywo sztuczne, przyjmuje formy i kształty pośród donic, które można dopasować do dowolnej aranżacji – balkonu, tarasu czy ogrodu.

Nierzadko takie donice są ciekawie zdobione, dzięki czemu zaczynają przypominać naturalne materiały, ale jako odpowiedniki sprawdzają się znacznie lepiej. Dużym atutem jest niewymagająca pielęgnacja, w przeciwieństwie do donic drewnianych czy ceramicznych.

Wizualnie tego typu donice można dobrać do aranżacji klasycznej, jak i nowoczesnej. Do wyboru są różnorodne kształty, kolory i oczywiście rozmiary, dzięki czemu nie tylko typowe choinki, ale i egzotyczne okazy bądź dowolnego rodzaju inne rośliny, zyskają na estetycznej oprawie.

Jedna choinka – wiele możliwości

Świąteczna choinka, pod której gałęziami uginającymi się od barwnych i zdobionych bombek, jeszcze kilka dni temu widniały pięknie opakowane prezenty, nie musi dokonać swojego żywota z końcem świąt. Dobierając do niej ciekawą donicę, można urozmaicić balkonowe, tarasowe czy ogrodowe aranżacje, lub po prostu zainspirować się do odświeżenia wspomnianych.

Dodaj komentarz