Stoły z krzesłami kupować razem czy osobno?

Kompletujesz wyposażenie kuchni, salonu czy jadalni? Jednym z podstawowych elementów w każdym z tych pomieszczeń jest stół z krzesłami. Jak go dobrać, aby był funkcjonalny, stylowy i jednocześnie nie uszczuplił zbyt mocno portfela? Omawiamy dwa rozwiązania.

Zestaw stół + krzesła – wady i zalety

Jedną z najpopularniejszych opcji jest zakup zestawu zwierającego stół wraz z krzesłami. Jaki są tego zalety? Stoły z krzesłami kupowane razem są już do siebie dopasowane, duży ich wybór jest na https://www.meblobranie.pl, a jeśli od razu porównasz ceny, to szybko przekonasz się, że zwykle są tańsze, niż meble kupowane osobno.

Te dwie zalety powinny już przekonać większość osób, ale mamy jeszcze kilka plusów. Zakup zestawu mógłby wydawać się ograniczeniem, gdyby nie to, że w sklepach dostępnych jest wiele różnych konfiguracji, np. stół okrągły z sześcioma krzesłami, prostokątny stół rozkładany z dwunastoma krzesłami, nieduży stół kwadratowy z czterema krzesłami itd. Tak naprawdę każdy kształt stołu, w wersji rozkładanej lub nie, można zakupić z wybraną ilością krzeseł, dopasowaną do ich wielkości.

To oszczędność czasu, wygoda, a także dobre rozwiązanie dla tych, którzy tak właściwie nie lubią projektować wnętrz, nie wiedzą, jak się do tego zabrać.

No dobrze, a skoro były zalety, to czas na wady. Jeśli pomieszczenie, które aranżujesz, jest wyjątkowo nieustawne lub ma nietypowy kształt oraz wymiary, może okazać się, że żaden ze znalezionych zestawów nie będzie ci odpowiadać. Wtedy możliwość samodzielnego dobierania zarówno stołu, jak i krzeseł, okazuje się koniecznością.

Taki zestaw może być ograniczeniem, jeśli zależy ci na niebanalnym efekcie i np. rustykalny, masywny dębowy stół chcesz połączyć z lekkimi, plastikowymi krzesłami.

Stół i krzesła kupowane osobno – wady i zalety

Gotowy zestaw to dla ciebie za mało? A może każda wizyta w sklepie meblowym (zarówno tym stacjonarnym, jak i internetowym) to wspaniała przygoda, z której nie chcesz szybko zrezygnować? W takim razie ta opcja może być dla ciebie korzystniejsza.

Zakup stołu oraz krzeseł osobno daje możliwość swobodnej konfiguracji, pozwala na dopasowanie mebli do możliwości przestrzennych oraz twojej wizji, bez względu na to, jak trudne warunki panują w pomieszczeniu. Pozwala także na zastosowanie bardziej oryginalnych rozwiązań, takich jak krzesła wyprodukowane w różnych stylach, z różnych materiałów. Masz pełną dowolność i jedyne, co cię ogranicza, to twoja wyobraźnia.

To, jak się domyślasz, jest jednocześnie bardziej czasochłonne. Musisz zwrócić uwagę nie tylko na to, aby meble wyglądały spójnie wizualnie, ale były także dopasowane pod względem m.in. wysokości. Ponadto wybierając ilość krzeseł, należy uwzględnić wymiary stołu.

I o ile nie trafisz na promocje, wyprzedaże, to meble kupowane osobno będą droższe. Oczywiście, nie jest to reguła, jeśli jednak dokonasz szybkiego porównania, to najczęściej finansowo zestawy wypadają korzystniej.

Stół z krzesłami – co wybrać?

Tak naprawdę nie ma jednego, idealnego rozwiązania. Zestaw stół+krzesła to wygodny, a także oszczędny wybór. Meble kupowane osobno generują więcej możliwości, ale też… problemów, a także wymagają zwrócenia uwagi na kwestie, o których rzadko się myśli.

Co radzimy? Najpierw poszukaj wśród zestawów. Jeśli nic nie będzie spełniać twoich wymagań, wtedy zacznij przeglądać oba elementy osobno, aż znajdziesz produkty idealnie wpisujące się w twoją wizję.

Dodaj komentarz