Znaczenie prawidłowo wykonanej izolacji pionowej fundamentów

O tym jak ważna jest prawidłowo wykonana hydroizolacja budynku przekonała się już nie jedna osoba. Warto zatem pamiętać, że aby nasz budynek nie podsiąkał od podłoża należy zadbać o jego właściwą izolacje pionową. Dzięki zastosowaniu pionowej izolacji fundamentów woda nie będzie dostawała się do ścian fundamentów i ścian piwnic.

Izolacja pionowa fundamentów – co to takiego jest?

Śmiało można stwierdzić, że izolacja pionowa fundamentów to niezbędny element zabezpieczenia budynku przed wilgocią. Prawidłowo wykonana uchroni nas bowiem przed zawilgoceniem ścian fundamentowych i piwnic. W tradycyjnym budownictwie należy zadbać o właściwą izolacje na gruncie. Izolacja pionowa fundamentów polega na poprawnym zabezpieczeniu ścian fundamentowych od strony gruntu. Wykonujemy ją w miejscu, w którym fundament styka się z ziemią. Izolacja pionowa fundamentów jest, zatem doskonałym uzupełnieniem izolacji poziomej, która jest podstawową ochrona podłogi budynku.

Należy pamiętać o tym, że błędy projektowe, nieodpowiedni dobór materiałów czy też złe wykonawstwo prac mogą skutkować tym, że izolacja pionowa fundamentów okaże się nieskuteczna i konieczna będzie jej szybka naprawa. A tego rodzaju prace są z reguły trudne i kosztowne, zwłaszcza już w wykończonym i zamieszkałym budynku. Warto także dodać, że jeżeli chcemy, żeby izolacja posłużyła nam jak najdłużej pamiętajmy również o tym, że należy ją właściwie zabezpieczyć przed usterkami mechanicznymi.

Izolacja pionowa

Izolacja pionowa fundamentów – wybór materiałów i technologii

Izolacja pionowa fundamentów jest, zatem bardzo ważna, dlatego należy przeprowadzić ją jak należy. Niektóre materiały mogą posiadać pewne niedoskonałości, dlatego też tak istotne jest skorzystanie z produktów, które w skuteczny sposób zabezpieczą nasz dom przed wilgocią. Jeżeli w najbliższym czasie czeka nas wykonanie izolacji pionowej fundamentów to warto już teraz zastanowić się nad wyborem odpowiednich materiałów potrzebnych do wykonania tego typu prac. Często zdarza się, bowiem, że wiele osób bagatelizuje ten etap. Natomiast skorzystanie ze sprawdzonych produktów jest bardzo ważne i ma ogromny wpływ na jakość wykonanej hydroizolacji. Jeżeli zatem chcemy mieć pewność, że zakupione przez nas środki będą prawidłowo spełniały swoje funkcje warto skorzystać z ofert firmy Suez Izolacje Budowlane. Odnajdziemy tu materiały, które doskonale nadają się do izolacji pionowej ścian fundamentów i piwnic. Między innymi będą to: masy bitumiczne, elastyczne zaprawy wodoszczelne czy też taśmy uszczelniające. Ponadto w firmie Suez możemy skorzystać z fachowego doradztwa technicznego. Zatrudnieni tu specjaliści pomogą nam w wyborze odpowiedniej technologii, która zostanie indywidualnie dopasowane do naszego przedsięwzięcia. Ze strony pracowników możemy liczyć również na pomoc przy obliczaniu zapotrzebowania materiałowego, doborze odpowiedniej izolacji oraz na fachowe doradztwo w zakresie sprzedawanych środków. Warto zaznaczyć także, że w razie potrzeby możemy skorzystać z bazy wykonawców firmy Suez.

Dodaj komentarz