Odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM – jedyny taki na świecie

Nowość na rynku – odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM, który powraca do pozycji pionowej, gdy się przewróci, to pierwszy taki model na świecie. 

O tym, że odkurzacze przewracają się – wie każdy z nas. Często ich pojemnik z trudem się otwierają i osadza się na nich brud. Węże ssące plączą się pod nogami, a akcesoria mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Inżynierowie z firmy Dyson postanowili rozwiązać te problemy, a efektem ich pracy jest najnowszy model odkurzacza Dyson Cinetic Big BallTM.

Odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM – nie wymaga konserwacji

Nowość od firmy Dyson jako jedyny model odkurzacza na świecie nie wymaga żadnej konserwacji i nie traci siły ssania. Nie ma żadnych filtrów, które trzeba byłoby myć lub wymieniać. Nie trzeba też kupować żadnych worków.

Rozwiązanie dzięki któremu po przewróceniu urządzenie wraca do pozycji pionowej jest możliwe dzięki umieszczeniu jego komponentów w kuli, przy czym najcięższe elementy znalazły się możliwie jak najniżej. Odkurzacz ma nisko położony środek ciężkości, co oznacza, że gdy znajdzie się w pozycji innej niż spoczynkowa, siła grawitacji automatycznie przywróci go do pozycji pionowej.

Odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM – Technologia Ball™

Wszystkie najważniejsze komponenty zostały umieszczone w kuli, dzięki czemu odkurzacz obraca się w miejscu i z łatwością porusza się po domu. Żadnych niewygodnych ruchów.

Co istotne, podczas opróżniania pojemnika kołnierz silikonowy przesuwa się w dół metalowej osłony, wypychając z niego trudny do usunięcia brud i kurz. Dzięki temu unika się fizycznego kontaktu z brudem i nie trzeba sięgać ręką do wnętrza pojemnika, który jest także o 33% większy niż we wcześniejszych modelach odkurzaczy Dyson.

Odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM – przegubowy uchwyt

Uchwyt teleskopowej rury obraca się w trzech kierunkach, co umożliwia obrót o 360°. W praktyce oznacza to, że łatwiej czyści się owe urządzenie niemal w każdej pozycji. Rura wysuwa się do 1250 mm, a ponadto wąż ssący jest umocowany bliżej rury. To sprawia, że odkurzacz zajmuje w schowku mniej miejsca.

Odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM – Technologia Dyson CineticTM

Końcówki 36 cyklonów Dyson Cinetic™ odseparowują mikroskopijny kurz, którzy może zapychać inne odkurzacze. Odkurzacze z technologią Dyson Cinetic™ nie tracą siły ssania oraz wychwytują kurz, brud i mikroskopijne cząsteczki rzędu 0,3 mikrona. Odseparowywanie kurzu jest tak efektywne, że nie trzeba myć ani wymieniać żadnych filtrów.

dawharris

źródło: Dyson

One thought on “Odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM – jedyny taki na świecie

Dodaj komentarz