Narożnik ogrodowy – jaki wybrać? Rodzaje, zalety i ceny

meble do ogrodu

Narożnik do ogrodu, na taras czy na balkon jest meblem, który doskonale nadaje się do leniwego wypoczynku oraz do przyjmowania gości. Co wybrać? Asortyment jest spory, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z paroma ważnymi poradami. O czym trzeba pamiętać przy kupowaniu narożnika ogrodowego?

Rodzaje narożników ogrodowych

Narożniki do ogrodu można podzielić na kilka różnych kategorii w zależności od materiału, z którego zostały one wyprodukowane.

1. Metalowe narożniki ogrodowe

To niedrogie, lekkie i wytrzymałe meble do ogrodu, które zbudowane są z metalowej ramy oraz uzupełnione miękkimi poduszkami zapewniającymi komfort ich użytkowania. Najczęściej produkowane są one ze stali albo z aluminium.

2. Narożniki ogrodowe z technorattanu

Technorattan to tworzywo sztuczne, które imituje naturalny rattan. Jest od niego trwalsze i nie wymaga konserwacji. Wyróżniają się naturalnym wyglądem. Wyposażone są również w komfortowe poduszki.

3. Plastikowe narożniki ogrodowe

Wykonane z tworzywa sztucznego, niedrogie i lekkie, lecz w porównaniu do narożników z technorattanu nie mają tak naturalnego wyglądu. Uzupełniane są o poduszki do siedzenia i na oparcia.

4. Drewniane narożniki do ogrodu

Wykonane z naturalnego, odpowiednio impregnowanego i malowanego drewna litego. Wyróżniają się eleganckim wyglądem, jednak nie powinny być wystawiane na czynniki pogodowe ze względu na szybkie niszczenie się drewna. Wymagają również okresowej konserwacji.

Jaki narożnik ogrodowy wybrać?

Gdy liczy się elegancja wygoda i brak konieczności konserwacji mebli ogrodowych, warto zdecydować się na narożnik z technorattanu lub narożnik aluminiowy na taras – https://hastegarden.pl/narozniki-do-ogrodu-z-aluminium-i-metalu.php albo do ogrodu.

Wielbiciele natury powinni natomiast pomyśleć o zakupieniu narożnika drewnianego, który świetnie pasuje do rustykalnych, ale również nowoczesnych przestrzeni. Z kolei łatwiejsze użytkowanie zapewniają narożniki z technorattanu.

Gdy natomiast liczy się najniższa cena, warto pomyśleć o zakupieniu narożnika wykonanego z plastiku albo narożnika metalowego.

Ile kosztują narożniki ogrodowe?

Ceny narożników ogrodowych są zależne od materiału zastosowanego do ich produkcji oraz od ich wielkości.

Najtańsze narożniki plastikowe można kupić w cenie już od około 800 złotych, natomiast te w większych wymiarach to wydatek od 1200 złotych. Metalowe narożniki to wydatek od około 1500 złotych do 3000 złotych. Za narożnik wykonany z drewna albo technorattanu należy zapłacić najczęściej od 2500 do 3500 złotych.

Więcej informacji o cenach narożników ogrodowych można znaleźć na stronach ich producentów i sklepów.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz