Drzwi zewnętrzne – gdzie warto je zamówić?

Poszukujesz dobrych drzwi do domu? W takim przypadku duże znaczenie ma miejsce ich zamówienia. Gdzie warto kupić drzwi wejściowe? Sprawdzamy zalety i wady różnych sklepów!

Drzwi do domu – z marketu czy z salonu drzwi?

Obecnie drzwi wejściowe do domu można zakupić w wielu miejscach. Najczęściej klienci decydują się na markety budowlano-wykończeniowe albo też na salony drzwi, które specjalizują się w sprzedaży drzwi, a także często stolarki okiennej.

W marketach można bardzo często kupić niedrogie drzwi od wielu producentów. Są to gotowe drzwi w różnych wariantach pod kątem wymiarów oraz wzorów, na przykład mogą być to drzwi drewniane, aluminiowe, stalowe.

Salony drzwi to firmy, które skupiają się przede wszystkim na sprzedaży stolarki drzwiowej. Mogą one oferować drzwi od wielu producentów, ale również tylko od jednej marki. W pierwszym wariancie można porównać ze sobą różne propozycje i dobrać odpowiednią stolarkę dopasowaną do własnych potrzeb.

Zasadniczo najlepiej kupować drzwi wejściowe w renomowanym salonie, gdzie czeka nie tylko szersza gama produktów, ale również można skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Gdy chcesz kupić dobre drzwi Ruda Śląska – https://euroset.pl/ to miasto, gdzie czekają polecane salony ze stolarką od wielu producentów!

Drzwi wejściowe z montażem – gdzie są dostępne?

Najlepiej, aby drzwi wejściowe zostały zamontowane przez fachowców, którzy mają odpowiednią wiedzę w zakresie ich instalacji. Dzięki temu można także zachować gwarancję producenta.

Warto pamiętać o tym, że wybierając drzwi wejściowe razem z montażem, można zapłacić niższy podatek VAT, który wynosi wtedy 8% zamiast 23%. Wobec tego jest to bardzo opłacalne rozwiązanie.

Drzwi z montażem są obecnie oferowane zarówno przez markety, jak i przez salony drzwi. W przypadku salonów drzwi terminy bardzo często są krótsze niż w marketach. Gdy zależy nam na czasie, warto zapytać o dostępne terminy montażu bezpośrednio u sprzedawcy.

Drzwi na wymiar – gdzie je zamówić?

W nowoczesnym budownictwie stosuje się ujednolicone wymiary otworów drzwiowych, co pozwala na bardzo łatwe zakupienie gotowych drzwi z oferty producenta.

W starszych domach często drzwi mają nietypowe wymiary, dlatego też zakupienie gotowej stolarki nie zawsze jest możliwe. Wówczas konieczne będzie zakupienie jej na wymiar.

Realizacją stolarki na wymiar zajmują się salony drzwi, które współpracują z producentami, dlatego też mogą zlecić w zakładzie produkcyjnym wykonanie drzwi o konkretnych wymiarach. Takie drzwi będą wtedy idealnie dopasowane do konkretnego miejsca montażu oraz mogą być wykonane w wariancie wzorniczym w pełni odpowiadającym klientowi.

Dodaj komentarz