Moskitiery okienne i drzwiowe: sprawdzony sposób na komary. Co wybrać?

moskitiera mocowana

Moskitiery na oknach i na drzwiach tworzą skuteczną blokadę przed niechcianymi owadami wlatującymi do domu. Dzięki różnym rozwiązaniom dostępnym na rynku osłony te mogą zostać indywidualnie dopasowane do miejsca ich montażu i oczekiwań użytkowników. Jakie moskitiery wybrać?

1. Moskitiery na rzepy

Jedną z najtańszych dostępnych w sprzedaży moskitier jest ta przeznaczona do montażu na rzepy. Można kupić ją w wielu marketach i w internecie w niskiej cenie – zwykle kilkunastu złotych.

W opakowaniu znajduje się siatka o drobnych oczkach oraz taśma z rzepem. Taśma jest samoprzylepna i przyklejana do ramy okna, a następnie na nią nakłada się dociętą nożyczkami taśmę. Moskitiera jest skuteczna, lecz podatna na uszkodzenia, więc na ogół po sezonie wymaga wymiany.

2. Moskitiera magnetyczna

To rodzaj moskitiery mocowanej za pomocą rzepów, która używana jest na drzwiach balkonowych i tarasowych. Wyposażona jest w magnetyczne zamknięcie, dlatego można łatwo ją otwierać i zamykać.

3. Moskitiera ramkowa

Ramkowe moskitiery mogą służyć przez lata. Są zbudowane z metalowej ramki, na którą naciągnięta jest trwała siatka z włókna szklanego. Producent moskitier – https://krajewski.pl/produkt/moskitiery może wykonać ją na indywidualne zamówienie, zgodnie z wymiarami okna lub drzwi podanymi przez klienta.

Montaż moskitiery ramkowej może odbyć się bezinwazyjnie, dlatego sprawdzają się również przy nowych oknach i drzwiach.

Moskitiera ramkowa na drzwi może być wyposażona w zawiasy, które umożliwiają otwieranie ją jak zwykłe drzwi, albo w system przesuwny, który sprawdza się przy podwójnych drzwiach.

4. Moskitiera rolowana – roletowa

Ciekawym wyborem do okien są moskitiery rolowane, które określane są także jako roletowe. W tym przypadku moskitiera jest obsługiwana jak standardowa roleta okienna, czyli można odnosić ją w górę i w dół.

Rolowane moskitiery są sprawdzonym rozwiązaniem tam, gdzie ważne jest uzyskanie łatwego dostępu poza okno, bez potrzeby zdejmowania osłony, na przykład w celu podlania kwiatów.

5. Moskitiera zewnętrzna

Moskitiera może być zamontowana nie tylko jako wewnętrzna, lecz też zewnętrzna osłona okienna i drzwiowa. W tym przypadku producent moskitier wykonuje ją na wymiar i może zamontować razem z roletami okiennymi albo żaluzjami zewnętrznymi.

Moskitiery zewnętrzne mogą być także obsługiwane automatycznie – za pomocą przycisku, pilota czy aplikacji na smartfona. Wtedy można łatwo je podnosić i opuszczać, gdy pojawi się taka potrzeba.

Warto także wspomnieć o jeszcze jednej opcji, czyli moskitierze łóżkowej. Zabezpiecza ona przed komarami i dodatkowo wygląda bardzo efektownie.

Dodaj komentarz