Czym kierować się przy wyborze sofy?

mebel do salonu

Dobrze dobrana sofa do salonu może okazać się nie tylko bardzo funkcjonalnym, ale również wygodnym meblem. Świetnie sprawdzi podczas wieczornych seansów filmowych z rodziną, a także podczas przyjęć i spotkań w dużym gronie. Jej designerski wygląd może stać się głównym elementem wystroju salonu, który nada mu odpowiedniego charakteru.

Początkowo może się wydawać, że wybór takiego mebla będzie prostym zadaniem. Jednak producenci oferują wiele modeli sof w różnych konfiguracjach kolorystycznych, przez co zdecydowanie się na jeden egzemplarz jest niezwykle trudne.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sofy?

Rozpoczynając poszukiwania idealnego mebla do salonu, należy w pierwszej kolejności określić wielkość dysponowanego miejsca. Ma to ogromny wpływ na komfort użytkowania mebla oraz funkcjonalność całego mieszkania.

W wyborze pomoże także wcześniejsze zdefiniowanie własnych potrzeb. Sofy narożne są dostępne w wielu modelach i konfiguracjach, zatem należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jaki sposób sofa będzie wykorzystana. Jeśli będzie ona od czasu do czasu zmieniała się w łóżko, to należy wybrać sofę z funkcją spania.

Sofa narożna rozkładana

Przy zakupie tego typu mebla należy zwrócić nie tylko na jej wygląd, wygodę z korzystania, ale także na wymiary. Sofa po rozłożeniu powinna mieć szerokość co najmniej 120 centymetrów, co pozwoli na wygodny sen dwóm osobom. Równie ważne jest wypełnienie siedziska. Może ono być sprężynowe, kieszeniowe, piankowe itd. Jego wybór zależy zazwyczaj od osobistych preferencji, choć warto zapytać doradcę o to, jak zachowuje się dane wypełnienie pod względem odkształceń i uszkodzeń. Dodatkowym cennym elementem takiego mebla jest pojemnik na pościel, który znajduje się zazwyczaj pod siedziskiem narożnym. Jest to bardzo pojemne miejsce do przechowywania, gdzie z powodzeniem można schować pościel, koce itp.

Zalety sofy narożnej

Największą zaletą sofy narożnej jest przede wszystkim jej wielkość i funkcjonalność. Podczas przyjęć jest w stanie pomieścić znacznie więcej osób niż standardowa kanapa, a podczas wieczornych spokojnych seansów filmowych pozwala wygodnie się rozłożyć i zrelaksować.

Sofa narożna rozkładana – https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/narozne może stać w dowolnym miejscu w salonie. Absolutnie nie musi to być sam róg pomieszczenia. Taki mebel jest bardzo ustawny i będzie doskonale wyglądał zarówno ustawiony pod ścianą pomieszczenia, jak i na środku. Oczywiście należy mieć na uwadze wielkość pomieszczenia, ponieważ przy ograniczonym metrażu duża narożna sofa stojąca na środku zaburzy funkcjonalność całego pokoju.

Dodaj komentarz