Wiszące fotele ogrodowe: jak je przechowywać jesienią i zimą?

fotel ogrodowy

Fotele ogrodowe wiszące to bardzo popularne w ostatnich kilku sezonach rozwiązania wybierane na tarasy oraz do ogrodów. Aby posłużyły one przez długi czas, trzeba dowiedzieć się, jak odpowiednio przechowywać je jesienią i zimą.

Popularność wiszących mebli wynika przede wszystkim z faktu, że łączą one w sobie funkcjonalność oraz wygodę. Jeszcze do niedawna meble ogrodowe nie kojarzyły się z wygodą, a fotele ogrodowe wiszące zupełnie zmieniły to postrzeganie. Są one tak komfortowe, że można porównywać je nawet z sofami czy kanapami, jakie wybierane są do salonu.

Zalety foteli ogrodowych wiszących

Fotele ogrodowe wiszące pozwalają przede wszystkim zrelaksować się na świeżym powietrzu. Można w nich zarówno czytać książkę, pracować na komputerze, jak i uciąć krótką drzemkę. Ich konstrukcja pozwala na to, aby wygodnie rozsiąść się w ich wnętrzu i bezpiecznie bujać bez obaw o to, że fotel się urwie. Dzięki miękkim i wygodnym poduszkom, które wyściełają wnętrze, wypoczynek odbywa się w naprawdę komfortowych warunkach. Dzięki temu, że fotel zawieszony jest na specjalnym stelażu, nie trzeba martwić się o to, że trzeba będzie mocować go np. do balkonu. Fotel wiszący na stelażu można więc bezpiecznie ustawić nie tylko na tarasie bez obaw o zniszczenie jego powierzchni, ale również na trawie. Jeśli jednak wybrałeś fotel bez stelaża, dowiedz się jak bezpiecznie go zamontować: http://www.sztuka-wnetrza.pl/index.php?pt=artykul&ptid=7118&preview=1.

Jakie cechy powinien mieć podwieszany fotel-kokon?

Wybierając fotel, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego został on wykonany. Na rynku można znaleźć modele wykonane z naturalnego drewna, które są bardzo eleganckie, ale mało odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Świetnie natomiast sprawdzi się fotel wiszący pleciony wykonany z trwałego technorattanu. Takie meble również prezentują się bardzo stylowo i są oryginalną dekoracją tarasu.

fotel

Pleciony wiszący fotel-kokon

W jaki sposób bezpiecznie przechowywać wiszące fotele ogrodowe?

Fotel ogrodowy podwieszany posłuży nam zdecydowanie dłużej, jeśli zadbamy o odpowiednie jego przechowywanie. Aby chronić go przed działaniem wilgoci oraz innych niekorzystnych warunków atmosferycznych, warto zakryć go specjalnym pokrowcem. Najczęściej jest on dołączony do zestawu, a jeśli nie otrzymamy go podczas zakupu, zdecydowanie warto na własną rękę zaopatrzyć się w takie akcesorium. Zapobiegnie on nie tylko zmoczeniu fotela, ale również ograniczy nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych.

fotel

Pokrowiec na wiszący fotel ogrodowy

W sezonie jesiennym i zimowym, gdy temperatura na zewnątrz znacznie spada, warto schować fotel pod dach. Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy pomyśleć o przeniesieniu go do garażu czy piwnicy. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie fotela jako mebla wewnętrznego. Z powodzeniem może stanowić element wyposażenia salonu czy sypialni, dzięki czemu uzyskamy dodatkowe miejsce do siedzenia oraz wypoczynku. W takim przypadku można wymienić poduszki znajdujące się wewnątrz fotela na takie, które idealnie pasować będą do stylu, w jakim urządzone jest nasze mieszkanie czy dom. Dzięki temu fotel będzie odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystną pogodą, a my będziemy mogli nadal z niego korzystać.

Dodaj komentarz