Lampy wiszące do wnętrz industrialnych. Jak je dobierać?

Wnętrza przypominające fabryki, przestronne hale i klimat poprzemysłowych obiektów, wciąż są bardzo modne. Ich atuty są niepodważalne, a należą do nich: wspomniana przestronność, która znosi ograniczenia, oraz wyrazista surowość materiałów. W takich aranżacjach nie może zabraknąć oryginalnego oświetlenia, które sprawia, że uzyskuje się indywidualny charakter.

Jak dobierać lampy wiszące industrialne?

W loftach królują lampy wiszące! Ich długie linki w kolorach nietypowych dla fabryk, na przykład w czerwieni czy pomarańczy, kontrastują z okładzinami ściennym i płytkami podłogowymi. Do tego źródła światła mające postać bulwiastych, dużych żarówek, gdzie promień świetlny uzyskiwany jest przez zastosowanie żarnika. Wykończenie matowe lub satynowe dodające elegancji. Połączenie czarnej oprawy lampy wiszącej z jej złotym wnętrzem, przywodzi na myśl styl elegancki, ale wciąż pozostający w klimacie industrialnym.

Po powyższym można z powodzeniem wywnioskować, że loftowe wystroje mają mnóstwo „odłamów” wnętrzarskich. To dobrze, bo dzięki temu można pokusić się o wykończenie i elementy wyposażenia, które nadadzą indywidualnego charakteru aranżacji, a na tym nam przecież zawsze zależy. Oświetlenie odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, dlatego warto przeanalizować, jaki ma być ostateczny efekt. Inspiracją mogą być lampy wiszące utrzymane w charakterze industrialnym, które znajdują się w ofercie sklepu Azzardo.com.pl.

Dobór lamp wiszących do minimalistycznych, prostych i surowych loftów, powinien być podyktowany metrażem pomieszczenia, a także tym, na ile chcemy zachować wyraz fabrycznych hal. Ponadto liczy się już wymieniony efekt finalny. Wnętrze ma być typowo współczesne, a może zakrawające na błysk kryjący się w wydaniu glamour? Już wiedząc, czego potrzebujemy, można decydować o kolorach, kształtach, rozmiarach i fakturach.

Wybieramy: kolory, kształty, rozmiary i faktury

Lampy wiszące w stylu industrialnym występują przede wszystkim w szerokiej palecie szarości. Pojawiają się ponadto barwy neutralne, a także różne odcienie czerni. Lofty lubią się z detalami miedzianymi czy srebrnymi. Taka kompozycja kolorystyczna ożywia domowe wnętrza.

Czerń świetnie prezentuje się w połączeniu ze złotem. Taki duet jest dobrym wyborem dla miłośników nuty glamour. Z kolei naturalne barwy, nieco jaśniejsze, przede wszystkim szarości, uzupełniają aranżacja skandynawskie.

Kształty wiszących lamp industrialnych to w dużej mierze bulwiaste żarówki, transparentne, do tego walcowate klosze, formy misy, kuli czy stożków. Jeśli żarówka jest otoczona drucianą konstrukcją, całość wydaje się lżejsza. Taki wybór w aranżacjach industrialnych wpływa na wrażenie estetyki i wyważonej elegancji.

Co z rozmiarami? Ta kwestia zależy od wcześniej wspomnianego czynnika. Lofty zwykle są przestronne, mają otwarte przestrzenie i oferują duże okna wpuszczające sporo światła naturalnego. Mimo wszystko długość linki, na jakiej jest zawieszona lampa, czy wielkość klosza, wpływają na efekty końcowe.

Faktura to kolejny element, na który warto zwracać uwagę. Lampy wiszące utrzymane w charakterze industrialnym, przeważnie mają matowe lub satynowe wykończenie. Niekiedy zaś posiadają specjalnie postarzaną fakturę.

Jedno jest pewne, temu oświetleniu nie można odebrać wyrazistości! Pięknie prezentuje się nie tylko w typowych loftach, ale i w przeciętnych, prostych wnętrzach, których wystrój potrzebuje pobudzenia i elementu przyciągającego uwagę, a także mocno wyrazistego oświetlenia.

Dodaj komentarz