Dlaczego lubimy dekorować swoje balkony?

Nasze polskie balkony byłyby zdecydowanie bardziej smutne, gdyby nie nasza wrodzona fantazja oraz skłonność do dekorowania domowych przestrzeni różnymi gatunkami kwiatów. Nawet najbardziej skromny balkon zyskuje wizualnie, gdy znajdą się na nim doniczki z zasadzonymi kwiatami. Warto odmienić oblicze domowego balkonu na wiosnę. Wiedzą o tym nie tylko wszyscy właściciele mieszkań i domów z balkonami, ale także włodarze polskich miast, co roku ogłaszający konkursy na najpiękniej przystrojony balkon.

Ludzie chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach, ale też dla własnej wygody i podniesienia ciepła w domowej przestrzeni decydują się na przystrojenie balkonu sezonowym kwieciem. Dzieje się tak również dlatego, że stopniowo przestajemy postrzegać balkon jedynie jako miejsce do suszenia prania. Traktujemy go jak przedłużenie pokoju i dbamy o to aby podobnie jak wnętrze mieszkania tak i balkon spełniał nasze oczekiwania i gusta. A można to robić naprawdę na wiele sposobów!

Doniczki czy skrzynki

Do kwiatów trzeba wybrać doniczki, lub skrzynki. Można także w sklepach z artykułami ogrodniczymi nabyć fantazyjne w kształtach formy porcelanowe, by w nich zasadzić rzadko spotykaną, unikalną roślinę. Formy te przypominają w wyglądzie gigantyczne wazony. Doniczki z kwiatami stać mogą na zewnętrznym parapecie naszego balkonowego okna. Można je też naprzemiennie ze skrzynkami zamontować na balustradzie balkonowej, tak, aby zwisające pnącza kwiatów wystawały na zewnątrz i były widoczne od strony podwórza. Ciekawym rozwiązaniem są modne ostatnimi czasy drabinki drewniane mocowane do ściany. Zawiesza się na nich za pomocą haczyków niewielkie doniczki często w formie mini wiadereczek a w nich najczęściej zioła lub małe zielone rośliny. Ciekawie rozmieszczone doniczki, zwłaszcza kolorowe potrafią ozdobić i niezwykle uatrakcyjnić wizualny efekt na naszym balkonie. Jest to doskonała alternatywa do tradycyjnego sposobu dekorowania balkonu.

Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Możliwości jest przynajmniej kilka, a im bardziej kolorowy balkon, tym bardziej wyróżniające się nasze mieszkanie na tle innych, znacznie bardziej szarych i pustych. W skrzynkach balkonowych warto sadzić między innymi bratki, petunie, a także pelargonie. Bardzo ładnie wyglądać będą też krokusy oraz dzika róża. Nie trzeba ograniczać dekoracji balkonu jedynie do przystrajania balustrady balkonowej. Przy ścianie na balkonie znaleźć się mogą pnącza zielonej roślinności. Bluszcz wprowadzi na nasz balkon wiele słonecznej zieleni, można nawet posadzić dzikie winogrona. Dzięki temu w sierpniu będziemy mieli na balkonie świeże owoce, bez konieczności kupowania ich na straganie! Aby balkon zachował ekologiczny wygląd na długo, trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu wszystkich roślin.


artykuł sponsorowany przez: Ms-Meble24.pl

Dodaj komentarz