Kolorowa jadalnia – jak ją zaaranżować?

Kolory ścian w jadalni powinny nie tylko zdobić wnętrze, ale także sprawić, że nabierzemy w nim apetytu. Dobrze więc zadbać o to, aby barwy były w jasnych odcieniach, które zafundują nam przytulną atmosferę.

Kolorowa jadalnia  – słoneczny żółty

Już niewielka przestrzeń w jadalni zaakcentowana wyraźniejszym odcieniem żółtego wniesie do domu zastrzyk radości i entuzjazmu. Wykorzystanie tego koloru w aranżacji pozwala wprowadzić do pomieszczenia trochę słonecznego światła, które od rana pobudzi do działania i nastroi pozytywnie na resztę dnia. By jednak żółty nie zdominował całej stylizacji i ze smakiem współgrał z wystrojem jadalni, warto zestawić go z czystą bielą, która uspokoi aranżację.

Kolorowa jadalnia – czerwień, a może zieleń?

Pobudzenie apetytu w jadalni nastąpi dzięki energetyzującym dodatkom m.in. w odcieniach pomarańczy oraz czerwieni. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami odcieni bardziej zbliżonych do natury, możemy postawić na zieleń. Zafunduje nam nam ona we wnętrzu odrobinę relaksu.

To, na jaki kolor w jadalni się zdecydujemy, zależy od indywidualnych preferencji. Warto jednak postawić na jasne barwy, które nie tylko będą odpowiedzialne za miłą atmosferę panującą we wnętrzu i dużą ilość światła, ale także dostarczą przyjemnych wrażeń zmysłom, w tym…smaku.

fot. Beckers

One thought on “Kolorowa jadalnia – jak ją zaaranżować?

Dodaj komentarz