Kabina typu walk-in – dlaczego warto na nią postawić?

invena

Urządzając łazienkę zależy nam na wygodnej strefie prysznica! Takiej, w której codzienna toaleta będzie sprawna, a kiedy niezbędna okaże się odrobina błogiego relaksu przerodzi się w domowe SPA! Mianem wygody w tym przypadku możemy także określić łatwe utrzymanie w czystości, dzięki czemu efekt „wow” zostanie z nami na dłużej. Kabina typu walk-in to doskonałe rozwiązanie, które zachowuje kompromis między funkcjonalnością, a minimalistyczną, ponadczasową formą. Dowiedz się dlaczego?

Komfort minimalistycznej formy!

Kabina typu walk-in to nic innego jak gładka tafla szkła, która może posiadać jedynie ramię i ewentualnie profil boczny. Oba służą do umocowania kabiny. Walk-in nie posiada prowadnic i rolek, a co za tym idzie trudno dostępnych szczelin, w których gromadzą sią: woda i kurz. Zatem utrzymanie w czystości gładkiej tafli szkła bez wymagających szorowania zakamarków jest znacznie prostsze i wygodniejsze. Dodatkowo kabina typu walk-in marki Invena (wybrane modele) posiada powłokę typu shinyglass, która zapobiega osadzaniu się wody na szkle. Dzięki niej efekt czystości zachowamy na dłużej.

Kolejną zaletą minimalistycznej prostoty jest fakt, iż nie ma tu elementów (rolki, uchwyty, prowadnice), które psują się najszybciej i najczęściej w wyniku codziennej eksploatacji. Dodatkowo kabina typu walk-in, którą oferuje sklep internetowy Invena wykonana została ze szkła hartowanego o grubości 6 mm. To zatem niezwykle trwałe i bezpieczne rozwiązanie dla domowników w każdym wieku.

Z racji tego, że walk-in nie wymaga brodzika, najczęściej decydujemy się na odpływ liniowy lub punktowy montowany w posadzce, jest także komfortowy dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową i osób starszych. Walk-in nie zabiera zbyt wiele przestrzeni w porównaniu do tradycyjnej kabiny, dlatego na przeciwległej ścianie znajdzie się miejsce do zamontowania dodatkowych uchwytów. Otwarty charakter tego modelu zapewnia pełną swobodę ruchu z jednej strony. Z drugiej nie wymaga dodatkowej koordynacji otwierania czy zamykania drzwi.

invena

Ponadczasowy design w łazience o małym metrażu

Gładka tafla transparentnego szkła to minimalistyczna forma, która nie będzie przytłaczać łazienki, nawet tej o niewielkiej powierzchni. Wręcz przeciwnie, pomoże optycznie powiększyć przestrzeń. W sklepie internetowym Invena walk-in dostępny jest w 3 szerokościach: 80, 90 i 100 cm przy wysokości 190 cm. Dodatkowo został wyposażony w ramię teleskopowe (70 – 117 cm), dzięki któremu dopasujemy głębokość kabiny do naszych możliwości aranżacyjnych.

Jak już zostało wspomniane walk-in nie  przytłacza aranżacji łazienki. Dzięki temu na pierwszy plan mogą wysunąć się inne elementy wyposażenia – baterie łazienkowe lub płytki o intrygującej fakturze. Niewątpliwym atutem tego modelu jest jego ponadczasowość. Nie narzucająca się forma doskonale wpisze się zarówno w nowoczesną, jak i klasyczną aranżację.

Walk-in dla miłośników błogiego relaksu

Minimalistyczny charakter nie oznacza jednak, że nasza strefa prysznica nie może stać się oazą błogiego relaksu. Odpowiednio dobrana armatura sprawi, że nawet w niewielkiej łazience stworzymy namiastkę domowego SPA. Dostępna w sklepie internetowym Invena deszczownia Modo EXE. Kojący delikatny deszcz lub trzy rodzaje strumienia dostępne w słuchawce z pewnością ukoją zmysły po dniu pełnym wyzwań. Warto także dodać, że kabina typu walk-in oraz deszczownia Modo Exe w sklepie internetowym Invena tworzą atrakcyjny zestaw, który pozwoli urządzić łazienkę niemal jednym kliknięciem. W zestawie znajdują się także baterie: natryskowa i umywalkowa, umywalka nablatowa oraz bezrantowa miska WC w komplecie z przyciskiem i stelażem polskiej firmy KK-POL.

invena

Zanim zamontujesz

Wybór kabiny typu walk-in powinien nastąpić już na początku prac remontowych. Dlaczego? Dlatego, że ten model wymaga odpowiednio przygotowanej posadzki. Głównie chodzi tu o spad w kierunku odpływu, który pozwoli nam uniknąć zalania łazienki i korytarza. Warto także pamiętać o tym, że ta kabina ma charakter otwarty, a więc para i ciepło będą rozproszone po całym pomieszczeniu. Stąd tak ważne jest, aby i ogrzewanie i wentylacja były dobrze przygotowane.

Kabina typu walk-in to zatem doskonałe rozwiązanie coraz częściej przez nas wybierane. Ma szansę stać się nie tylko trendem, ale stałym elementem łazienkowego wyposażenia.

Dodaj komentarz