Zaprawy fugowe Sopro: FEP Plus, FL FLOOR i PFM

Do katalogu produktowego Sopro dołączyły nowe zaprawy fugowe: FEP Plus, PFM oraz  FL FLOOR. Ponadto do szerokiej palety barw znanych już klientom zapraw dołączył nowy odcień szarości – basalt 64.

Zadaniem zaprawy FEP Plus jest ułatwienie i przyspieszenie prac glazurniczych następczyni fugi inwestycyjnej FEP. Jak zapewnia producent,  jeszcze bardziej wytrzymała zaprawa PFM, przeznaczona jest do spoinowania kostki brukowej.  Natomiast FL FLOOR jest bardzo płynną zaprawą, której konsystencja umożliwia szybkie fugowanie nawet bardzo dużych powierzchni w pozycji stojącej za pomocą specjalnej rakli.

Zaprawy fugowe Sopro – kolorów do wyboru FEP Plus

Jak zapewnia firma Sopro, stworzenie następczyni zaprawy FEP poprzedził szereg badań. W efekcie nowy FEP Plus ma zmienioną recepturę umożliwiającą uzyskanie lepszych parametrów obrabialności.

Producent postawił na wykorzystanie drobniejszego kruszywa, umożliwiającego znacznie łatwiejszą obróbkę. Mieszanie składników, a także wbudowywanie fugi, zwłaszcza dzięki uzyskaniu plastycznej konsystencji, ma przebiegać sprawniej.

Dodatkowo, nowy skład pozwala na dłuższy okres przechowywania produktu, wydłużony w tym wypadku o 18 miesięcy – FEP PLUS zachowa swoje właściwości przez 2 lata od momentu pierwszego otwarcia opakowania.

Sopro wprowadziło do oferty 9 kolorów zaprawy FEP PLUS, a także, co jest zupełną nowością – fugę transparentną, wytworzoną ze specjalnie dobranego kruszywa. Zaprawę wzbogacono o naturalnie barwione piaski kwarcowe. Produkt dostępny jest w worku 5 kg.

Zaprawy fugowe Sopro – PFM

Ta cementowa, szybkowiążąca i zawierająca tras zaprawa dedykowana jest do fugowania kostki brukowej znajdującej się na obszarach o średnim i wysokim obciążeniu ruchem. Fuga ta przeznaczona jest do szczelin o szerokości od 5 do 30 mm. Szczególnie poleca się ją do stosowania na drogach, w mocno obciążonych strefach hamowania i ruchu, ale może być także użyta w małej architekturze ogrodowej i krajobrazowej.

Zaprawy fugowe Sopro- FL FLOOR

Cementowa, wysokowytrzymała, szybkowiążąca zaprawa fugowa FL FLOOR przeznaczona jest do wielkokubatorowych inwestycji Jej płynna konsystencja pozwala na wbudowanie fugi na bardzo dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie, niwelując konieczność niewygodnej pozycji podczas spoinowania. FL FLOOR, dzięki rozpływnej formule, może być aplikowana na stojąco za pomocą specjalnej rakli.

Jak informuje producent, dzięki zastosowaniu technologii Mikrodur®, FL FLOOR charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na obciążenia mechaniczne i ścieranie, wykazuje również wysoki stopień wytrzymałości termicznej oraz reakcji na agresywne środki chemiczne. FL FLOOR znajdzie zastosowanie również w przypadku prac terminowych – możliwość chodzenia po powierzchni następuje już po 2 godzinach po stwardnieniu zaprawy, zaś obciążanie zaledwie po 4 godzinach. Zaprawa występuje w 4 kolorach: szarym, betonowo szarym, antracytowym oraz bazaltowym z możliwością wzbogacenia srebrnym lub złotym brokatem. Produkt dostępny w opakowaniu 25kg.

źródło: Sopro

One thought on “Zaprawy fugowe Sopro: FEP Plus, FL FLOOR i PFM

Dodaj komentarz