Szafy wnękowe – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

szafa wnekowa

Jednym z typów szaf stosowanych we wnętrzach są szafy wnękowe. Tak jak nazwa wskazuje, korzysta się z nich we wnękach, jakie czasami powstają w ścianach jako konsekwencja zmian konstrukcyjnych lub umyślne rozwiązanie. W ten sposób nie zajmują cennej przestrzeni w pokoju. Różnica może być znaczna z uwagi na spore rozmiary szaf.

Kiedy warto wybrać szafy wnękowe?

Istnienie wnęki w ścianie pokoju zawsze warto zastosować tak, by nie stanowiła problemu, a zaletę. W tę koncepcję idealnie wpisują się właśnie szafy wnękowe. Nadają się idealnie do małych pomieszczeń, które łatwo przytłoczyć masywną, pojemną szafą. Zamawiając je na wymiar można do maksimum wykorzystać dostępną przestrzeń.

Wykorzystywane w mieszkaniach szafy wnękowe mogą mieć przeróżne rozmiary. Można umieścić jedną szafę w jednej wnęce lub korzystając z dużej objętości wnęki wpasować tam kilka szaf różnego rodzaju. Dzięki temu uzyskuje się ciekawe kompozycje wyposażenia, zwiększa dostępne miejsce, wpływa korzystnie na aranżację pokoju.

Szafy wnękowe – co jest ważne przy ich wyborze?

Wnęki w mieszkaniach mogą być bardzo różne, więc warto dokładnie wymierzyć je pod kątem dopasowania jak najlepszej szafy. Możliwe do nabycia meble na wymiar w Warszawie to idealne rozwiązanie dla osób oszczędzających miejsce i dbających o estetykę aranżacji.

Z reguły wnęki znajdują się na całej dostępnej powierzchni, tj. w przestrzeni od podłogi do sufitu. Szafy wnękowe można więc dobrać tak, by zajmowały całą tę przestrzeń i w ten sposób zmieścić jak najwięcej ubrań lub dodatków w jednym miejscu. W nowoczesnych mieszkaniach bardzo dobrze sprawdzają się szafy z zabudową pod sufitem.

Dlaczego właśnie szafy wnękowe?

Istniejącą we wnętrzu wnękę trzeba zagospodarować, by nie tracić niepotrzebnie miejsca. Wpasowanie do niej szafy to dość intuicyjny pomysł, więc w wielu przypadkach właśnie tak się dzieje. Nowocześnie wyglądające szafy wnękowe sprawdzają się nawet w małych wnętrzach, bo po prostu zapełniają wnękę, pozostawiając sporą ilość wolnej przestrzeni.

Podsumowując, szafy wnękowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w małych mieszkaniach. Są idealne, jeśli w pomieszczeniu znajdują się wnęki, które trzeba w odpowiedni sposób zagospodarować.

Dodaj komentarz