Śrubki, gniazdka i… instalacja odgromowa, czyli co można kupić w hurtowni elektrycznej

co mozna kupic w hurtowni elektrycznej

Zaopatrywanie się w sklepach branżowych to sposób nie tylko na to, aby kupić nawet rzadko dostępny sprzęt. To także okazja do oszczędności oraz uzyskania profesjonalnej porady przy zakupie. Nic dziwnego, że zawodowi elektrycy, ale i majsterkowicze amatorzy wolą wybrać dobrze zaopatrzoną hurtownię elektryczną niż standardowy sklep budowlany.

Ofertowy misz-masz

Podstawową zaletą przedsiębiorstw hurtowych jest ogromny, niekiedy wręcz nieograniczony wybór produktów. Nieograniczoność wynika z prostego faktu: hurtownicy mają o wiele lepsze dojścia i kontrakty z producentami, dlatego mogą sprowadzić praktycznie każdą część i każdy produkt, na jakie jest w danej chwili zapotrzebowanie. Ogólne sklepy budowlane nie mają tego komfortu, nie dysponują też zresztą odpowiednią przestrzenią do przechowywania wszystkich dostępnych towarów.

Hurtownia może więcej

A to właśnie przestrzeń magazynowa oraz wystawowa jest kolejnym atutem wyróżniającym takie hurtownie elektryczne jak na przykład https://www.elektrospark.pl/ spośród sklepów budowlanych. Dlaczego? Ponieważ cała powierzchnia jest przeznaczona wyłącznie na produkty z jednej branży, nie zaś współdzielona z hydrauliką, gazownictwem czy dekoracjami wnętrz. W hurtowni elektrycznej są wyłącznie akcesoria i produkty elektryczne lub związane pośrednio z tą branżą. Co ciekawe, coraz częściej są to również wysokiej jakości i bardzo specjalistyczne sprzęty jak instalacje alarmowe czy odgromowe.

Co kupimy w hurtowni?

W zasadzie jeśli coś ma wtyczkę, włącznik, kabel lub działa na prąd – bez problemu można to dostać w hurtowni elektrycznej. Inną grupą produktów są części zamienne oraz elementy różnych instalacji, czyli kable, śruby, bezpieczniki, konwertery itp. Nowością w bardziej profesjonalnych hurtowniach są natomiast gotowe urządzenia i instalacje np. domofonowe, monitoringowe czy do automatycznego sterowania domem (tzw. instalacje SMART). W hurtowni kupimy też sprzęt elektryczny i elektroniczny zarówno do użytku domowego, jak i będącego np. wyposażeniem warsztatów czy miejsc pracy.

Dodaj komentarz