Renowacja mebli, czyli jak dać im drugie życie

Stara szafa, fotel, komoda – zamiast od razu spisywać je na straty, warto zainteresować się coraz bardziej modnym tematem jakim jest renowacja mebli. Okazuje się,  że nie oznacza to dużych kosztów i pomocy specjalistów, gdyż większość niezbędnych do niej preparatów, czy gotowych rozwiązań oraz elementów jest dostępnych zarówno w wielu sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Do nich należy dodać jedynie naszą wyobraźnię, co w konsekwencji może doprowadzić do niesamowitej metamorfozy wnętrza domu, czy też mieszkania.

Renowacja mebli wiodła prym wiele lat temu. Obecnie znów wkrada się do łask już nie tylko specjalistów, ale także amatorów. Style powracają, pozwalając przy tym na dowolną formę interpretacji, co umożliwia nam dopasowanie ich do naszych preferencji i upodobań.

Renowacja mebli – znów na topie

Jednym z najnowszych trendów związanych z dawaniem meblom „drugiego życia” jest renowacja foteli z lat 50. i 60. Jeśli takie perełki posiadamy w naszych domach warto zakupić tkaninę, którą  na nowo obijemy mebel. Niezwykle modne jest łączenie kolorów i różnych rodzajów materiału. Warto pomyśleć także o wszyciu zamku błyskawicznego, by móc swobodnie zdejmować obicia do prania. W efekcie możemy otrzymać mebel, który nada wnętrzu nowego charakteru.

Jeśli mamy zamiar zmienić design starych mebli drewnianych, można wybrać najprostszy sposób i je pomalować, pamiętając o uprzednim starciu bejcy lub lakieru papierem ściernym. Pominięcie tego kroku może skutkować bowiem tym, że farba nie wniknie dostatecznie głęboko w strukturę drewna, czego konsekwencją będzie jej stopniowe odpadanie. Tak przygotowany mebel możemy pokryć farbą dowolnego koloru.

Renowacja mebli „po nowemu”

Niezwykle efektownym rozwiązaniem są ostatnimi czasy naklejki, dostępne w różnych wariantach – od matowych, po błyszczące i transparentne. Mogą one stanowić idealne rozwiązane dla zniszczonych szaf, komód, a także krzeseł i wielu innych mebli. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie naklejek z motywem drogi, czy biegnącej w dal uliczki, co nie tylko będzie stanowić element ozdobny, ale także optycznie powiększy wnętrze.

To, jakie elementy dekoracyjne wybierzemy, zależy tylko od naszej wyobraźni oraz zaangażowania. Warto więc poświęcić kilka chwil na danie szansy starym meblom, które mogą sprawić, że wnętrza zmienią się nie do poznania.

fot.materiały prasowe

One thought on “Renowacja mebli, czyli jak dać im drugie życie

Dodaj komentarz