Impregnat do drewna Jedynka i jego możliwości

Drewno jest bardzo wrażliwe na działanie czynników atmosferycznych tj. wilgoć, wiatr, mróz, czy też promieniowanie słoneczne. Warto więc zadbać o jego zabezpieczenie, a jednym ze sposobów może być zastosowanie impregnatu. 

Jedynka wprowadziła do swojej oferty Impregnat do drewna z woskiem w szarej wersji kolorystycznej.

Impregnat do drewna Jedynka z trzema aktywnymi żywicami

W impregnacie Jedynki zastosowano trzy aktywne żywice. Producent zapewnia, że chronią one drewno aż do 6 lat. W praktyce ma się to przełożyć na zapewnienie odporności na działanie mikroorganizmów oraz zabezpieczenie kolorów przed promieniami UV. Produkt zawiera także wosk pszczeli, co wpływa na odpychanie wilgoci.

Impregnat dedykowany jest malowaniu dekoracyjno-ochronnemu powierzchni drewnianych oraz drewnopochodnych na zewnątrz pomieszczeń. Mowa m.in. o ławkach, oknach, drzwiach, altanach, ogrodzeniach, drewnianych fasadach budynków i wielu innych elementach stolarki budowlanej. Zanim jednak przystąpimy do impregnacji, zadbajmy o delikatne oszlifowanie powierzchni papierem ściernym, a następnie o jej odpyleniu za pomocą szczotki lub pędzla.

Preparat należy aplikować przy użyciu pędzla i za każdym razem wcierać go w drewno wzdłuż słojów. Druga warstwa powinna być nakładana po upływie 6 godzin.

W palecie barw impregnatu obok nowego odcienia szarości znalazły się znane już klientom: sosna, dąb, buk, teak, mahoń, orzech, palisandr, heban, biel oraz zieleń.

W tym roku produkt jest sprzedawany w promocji jako hit cenowy.

fot. Jedynka

One thought on “Impregnat do drewna Jedynka i jego możliwości

Dodaj komentarz