Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi antywłamaniowe?

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się dobrze, komfortowo i bezpieczni. Dlatego też, chcąc zabezpieczyć swoje mienie, warto wybrać dobrej jakości drzwi antywłamaniowe. Na co zwracać uwagę podczas wyboru drzwi antywłamaniowych?

Co warto wiedzieć o drzwiach antywłamaniowych?

Drzwi stanowią pierwszą barierę przed włamywaczem. Dlatego też chcąc czuć się bezpiecznie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech drzwi wejściowych. Drzwi antywłamaniowe Gerda we Wrocławiu powinny mieć wysoką klasę antywłamaniową. Obowiązująca klasyfikacja używa sześciostopniowej skali. Za drzwi antywłamaniowe uznaje się drzwi klasy trzeciej lub czwartej. Drzwi chroniące przed złodziejami, powinny mieć odpowiednie zawiasy. Dzięki temu drzwi nie będzie można swobodnie wyjąć z ościeżnicy. Ważnym elementem jest także zamek, który powinien składać się co najmniej z 4 rygli, które wysuwać się będą w trzech kierunkach. Im większa ilość rygli, tym drzwi są bardziej odporne na włamanie. Zamek powinien być wykonany z dobrej stali, dzięki czemu nie zostanie przewiercony. Zamki powinny być wielopunktowe, co jeszcze bardziej zabezpieczy mieszkanie przed nieproszonymi gośćmi.

Jakie drzwi antywłamaniowe wybrać?

Drzwi antywłamaniowe mają swoich zwolenników, ale też przeciwników. Wiele osób twierdzi, że takie drzwi mają sens, tylko w przypadku, gdy zabezpieczony jest cały budynek. Jednak coraz więcej osób jest zdania, ze bezpieczny dom, to dobrze zamknięty dom. Wybierając drzwi antywłamaniowe we Wrocławiu należy zwrócić uwagę na ilość i jakość zamków. Najlepiej gdy drzwi mają jeden zamek z bolcami lub sztabami wysuwanymi co najmniej w trzech kierunkach. Sposób kotwienia ościeżnicy również jest bardzo ważny. Drzwi antywłamaniowe mogą być ocieplone lub nie. Jednak jeśli decydujemy się na ich montaż jako drzwi zewnętrzne w domu wolnostojącym, lepiej jest wybrać wersje ocieploną.

Drzwi antywłamaniowe stanowią przeszkodę dla złodzieja. Zanim zostaną sforsowane może minąć sporo czasu. Dlatego też, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszym i domowników, warto zainwestować w drzwi dobrej jakości.

Dodaj komentarz