Czym jest beton towarowy?

beton towarowy

Wysokiej jakości beto to podstawa każdej budowy. Mieszanka, aby spełniać wszystkie wymogi bezpiecznej budowy, musi mieć odpowiednie parametry i spełniać określone normy. Ze względu na swoją trwałość wykorzystywany jest do budowy elementów konstrukcyjnych obiektów takich jak domy, budynki, drogi. Z  Produkcja betonu towarowego następuje w betoniarniach i stąd jest przewożona na plac budowy. Czym jest beton towarowy?

Beton towarowy – czym jest i jak powstaje?

Beton towarowy to mieszanka produkowana na węzłach betoniarskich, która następnie, odpowiednimi samochodami jest dostarczana na plac budowy. Beton towarowy to surowiec budowlany powstały ze zmieszania kruszywa (drobnego i grubego), cementu, wody oraz domieszek i dodatków uszlachetniających.

Beton towarowy w Sieniawie przewożony jest w postaci mokrej betoniarkami, a w postaci półsuchej specjalnymi samochodami samowyładowczymi. Dzięki temu mieszanka, dostarczana na plac budowy, ma zachowane odpowiednie parametry i właściwości. Beton towarowy nie jest wyrabiany bezpośrednio na budowie, tylko w specjalistycznych betoniarniach. Dzięki temu każda zamówiona porcja betonu ma taki sam skład i zawiera taką samą ilość elementów wiążących. Dzięki temu uzyskujemy produkt solidny i wytrzymały.

Beton wykorzystywany jest do budowy elementów nośnych konstrukcji. Buduje się z niego ściany, stropy, a także fundamenty domu. Dlatego też jego właściwości muszą być na odpowiednim poziomie. Zamówienie betonu z betoniarni jest inwestycją w solidność i bezpieczeństwo.

Gdzie zamówić beton towarowy?

Beton towarowy warto zamówić w specjalistycznej betoniarni, która ma doświadczenie w produkcji betonu. Wybierając odpowiednią betoniarnie należy zwrócić uwagę na jej ofertę. Warto także sprawdzić referencje betoniarni i poczytać opinie w internecie. Pracownicy powinni być fachowcami, którzy doradzą, jaki rodzaj betonu będzie dla nas odpowiedni. Warto także zwrócić uwagę czy na miejscu można zakupić produkty stałe, takie jak bloczki betonowe czy pustaki. Dobrze, jeśli betoniarnia świadczy usługi dowozu towarów lub wypożyczenia samochodów do przewozu.

Dodaj komentarz