Modny salon 2022 – jakie kolory, meble i dodatki do niego wprowadzić?

Modny salon w 2022 roku to przede wszystkim przestrzeń w której dominuje funkcjonalność. Salon w nadchodzących miesiącach musi być bardzo poukładany, co w praktyce oznacza przemyślaną aranżację. Nie bez znaczenia odgrywa w nimi zapewnienie komfortu oraz odpoczynku. Musi być także funkcjonalnie. Jak więc zaaranżować przestrzeń, aby wpisać się we wszystkie te założenia? Co proponują w najnowszych salonowych trendach światowej sławy projektanci? Podpowiadamy.

Jak urządzić salon w 2022 roku – wielofunkcyjnie

Trendy w salonie 2022 to przede wszystkim promowanie go jako przestrzeni wielofunkcyjnej. Oczywiście wiele zależy od tego, jakim metrażem dysponujemy, niemniej bardzo ważne jest to, aby maksymalnie wykorzystać potencjał aranżacyjny tego pokoju dziennego. W tym celu istotne jest to, aby przemyśleć ustawienie mebli i postawić na podział na strefy. Bardzo pomocne w tym będzie na przykład wykorzystanie przegród w postaci lameli, albo mebli lub kolorów. Podział salonu za pomocą barw to bardzo dobre rozwiązanie, wystarczy połączenie 2-3, aby uzyskać zamierzony efekt. Można także wykorzystać w tym celu meble w tym m.in. kanapę. Takie działanie umożliwi wydzielenie strefy relaksu, jak również tej dedykowanej przyjmowaniu gości.

Modny salon 2022 – minimalistycznie i przytulnie

Najnowsze trendy salonowe 2022 to stawianie na minimalizm, który dodaje przestrzeni przytulności. Takie działanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu stonowanej palety barw wespół z prostymi kształtami oraz małą ilością mebli w tle. Mniej znaczy więcej, ale nie oznacza to wcale wprowadzania do salonu chłodnego odbioru, a wręcz przeciwnie. Ciepłe beże, biele, szarości i szalenie modny butelkowy zielony kolor mogą pomóc w uzyskaniu efektu ciepła, ale także elegancji.

Trendy w salonie 2022 – postaw na moc natury

Modne wnętrza w 2022 pełne są naturalnych dodatków oraz kolorów, które nawiązują do środowiska. Trend na ekologię jest bardzo lansowany przez światowej klasy projektantów. Ma to odzwierciedlenie w zamiłowaniu do naturalnych materiałów takich jak między innymi drewno, a więc stylu skandynawskiego, japońskiego, retro czy też rustykalnego oraz boho. Bardzo modne jest wprowadzanie do przestrzeni salonowej kamienia naturalnego, a w roli głównej marmuru. Kolejna kwestia, to stawianie na naturalne tkaniny, takie jak między innymi len, bawełna oraz jedwab. Modny salon w 2022 to także wprowadzanie do niego dużej ilości roślin. Te dodadzą wnętrzu charakteru, mocno je ocieplą i sprawią, że stanie się on oazą spokoju.

Dodaj komentarz