Kuchnie na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja kuchni powinna być procesem bardzo przemyślanym. Mowa zarówno o jej estetyce, jak i funkcjonalności. W przeciwieństwie do mebli w salonie, czy sypialni, zmiana zabudowy kuchennej nie jest przecież łatwym zadaniem. 

Kuchnia coraz częściej stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które nie jest przeznaczone jedynie do przyrządzania posiłków. To w niej domownicy spotykają się na śniadaniu, jedzą wspólnie obiad, a wieczorami często staje się ona centrum imprezy. Na co więc zwrócić uwagę, gdy będziemy chcieli ją zaaranżować,  aby była wygodna i estetyczna?

Kuchnie na wymiar – przede wszystkim komfort

Kuchnia idealna jest połączeniem designu, komfortu i użyteczności.  Przede wszystkim postawmy na ostatni aspekt. Dokładnie przemyślmy, gdzie umieścimy urządzenia stawiając na funkcjonalność. Nikt nie lubi przecież niepotrzebnie pokonywać dużych odległości między lodówką, kuchenką a zmywarką. Nawet jeśli z pasją oddajemy się gotowaniu, lubimy mieć wszystko w zasięgu ręki.

Kuchnie na wymiar 2

Kolejnym krokiem jest zwrócenie uwagi na walory estetyczne. Tu panuje pełna dowolność. Do tego stopnia, że nie zawsze styl, w jakim jest zaprojektowana kuchnia, musi być idealnie taki sam, jak pozostałych pomieszczeń.

Kuchnie na wymiar 3

Wybierając szafki postawmy przede wszystkim na wygodę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli  o najróżniejszej wielkości i przeznaczeniu. Coraz częściej wyposażane są w systemy otwierania gestem dłoni. To przydatna funkcja, zwłaszcza kiedy nie chcemy pobrudzić frontów mebli podczas gotowania.

fot. materiały prasowe

One thought on “Kuchnie na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz