Kuchnia w stylu retro jest piękna i ponadczasowa. Zobacz, jak ją urządzić?

wystroj kuchni

Styl retro jest piękny, posiada rozwiązania, które mogą się wszystkim spodobać. Dzięki niemu możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrza i sprawić, że będę one idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Kuchnia jest tym pomieszczeniem, gdzie możliwość zastosowania tego stylu aranżacji wnętrza jest bardzo duża. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie, kolor ścian, dekorację, podłogi, jak również meble kuchenne. Jak powinna wyglądać kuchnia w stylu retro?

Kuchnia jest tym miejscem, na którego projekt oraz wyposażenie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Wnętrze powinno być funkcjonalne, estetyczne, dopracowane, wyposażone w sprzęt, który jest łatwy w obsłudze i umożliwia komfortowe przygotowanie wszystkich potraw.

Kuchnia, która jest zaaranżowana w stylu, retro jest ponadczasowa. Nie będziemy musieli się obawiać tego, że za rok czy dwa, moda się zmieni, a my będziemy posiadać wnętrze, które nie jest aktualne z najnowszymi trendami.

Meble kuchenne w stylu retro

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię, w której nie ma odpowiedniej jakości mebli. Jeżeli mamy możliwość, najlepiej zamówić meble na wymiar. To dzięki nim maksymalnie wykorzystamy powierzchnię, sprawnie zabudujemy wszystkie wnęki. Meble na wymiar w stylu retro to przede wszystkim klasyczna kolorystyka, np. biel lub pastele. Warto pomyśleć również o dekoracyjnych uchwytach szafkowych, zastosowaniu dużej ilości przeszkleń ze szprosami, a także dekoracyjnych frezów na frontach. Piękna dopełni idealnie dopasowany blat z drewna.

Ściany oraz podłogi w stylu retro

Na nie również musimy zwrócić uwagę. Możemy postawić również na klasykę, a więc dobrze wykonane tynki i gładzie, wykorzystanie bieli, beżu, kolorów pastelowych. Ciekawym rozwiązaniem są drewniane belki dekoracyjne, a także tapety, np. z motywami kwiatów.

Podłogę możemy aranżować z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanej deski trójwarstwowej. Ciekawym powrotem do lat 50 i 60 ubiegłego wieku jest zastosowanie płytek ceramicznych i ich ułożenie w tak zwaną szachownicę, np. stosując kombinację płytek białych oraz czarnych.

Chcąc mieć kuchnię w stylu retro, nie zapomnijmy również o pięknym, drewnianym stole z ozdobnymi nogami, stylowych krzesłach, a także lampach oświetleniowych. Z powodzeniem możemy również zastosować dekoracyjne zasłony czy firany. Nasza aranżacja będzie spełniała oczekiwania, o ile nie przesadzimy z dodatkami. Wszystko powinno mieć umiar i tworzyć spójną całość.

Dodaj komentarz