Jak napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości?

Planujesz sprzedać mieszkanie lub dom? Przygotuj ogłoszenie i wystaw je na darmowym portalu ogłoszeniowym. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze, które w innych okolicznościach musiałbyś przeznaczyć na usługi agencji nieruchomości.

Postaraj się, aby Twoja oferta przykuwała uwagę zainteresowanych zakupem nieruchomości, ponieważ konkurencja na stronach z ogłoszeniami jest spora. Poniżej znajdziesz garść cennych rad i wskazówek, jak napisać dobre ogłoszenie, które pozwoli Ci szybko znaleźć kupca.

 

Wymyśl chwytliwy tytuł

 

Już sam tytuł jest w stanie sporo powiedzieć potencjalnemu kupcowi o tym, co znajdzie po otwarciu ogłoszenia. Dlatego spójrz na swoje mieszkanie oczami osoby postronnej i zastanów się, jakiemu typowi klienta mogłoby się spodobać i to właśnie do niego się zwróć.

Tytuł ogłoszenia składa się zaledwie z kilku słów, dlatego nie można tutaj zbytnio szaleć. Postaraj się w tym jednym zdaniu uwzględnić wszystkie walory nieruchomości, które zasługują na szczególną uwagę, np. duży metraż, przestronne, dobrze doświetlone, nowocześnie urządzone czy do remontu. W ten sposób trafisz dokładnie do tych, do których chcesz dotrzeć.

 

Przyłóż dużą wagę do zdjęć

 

Każdy, kto otworzy Twoje ogłoszenie, w pierwszej kolejności zwróci uwagę na zdjęcia. Zakup nieruchomości bowiem w dużej mierze odbywa się oczami. Dlatego najpierw odpowiednio przygotuj wnętrza do prezentacji, następnie zrób im zdjęcia. Wykonaj je w świetle dziennym, by były jak najlepszej jakości. Postaraj się dobrze ująć na nich dostępną w mieszkaniu przestrzeń, a także charakter mieszkania.

Małe pomieszczenia możesz sfotografować z lotu ptaka. Skup się pokazaniu detali i nie zapomnij o elementach dodatkowych jak balkon czy klatka schodowa. Możesz też przygotować filmik, tzw. spacer po mieszkaniu, na którym będzie widać nieruchomość w całej okazałości.

 

Przygotuj wyczerpujący opis

 

Gdy już przyciągniesz potencjalnego klienta ładnymi zdjęciami, musisz odpowiedzieć na wszystkie nurtujące go pytania. Odpowiedzi te powinieneś ująć w zgrabnie napisanym opisie.

W ogłoszeniu o sprzedaży domu lub mieszkania trzeba uwzględnić przede wszystkim takie informacje jak:

  • typ budynku i rok budowy nieruchomości,
  • metraż,
  • liczba pomieszczeń,
  • lokalizacja,
  • wyposażenie.

Wskazane elementy to oczywiście podstawy, ogłoszenie można znacznie bardziej rozbudować. W przypadku oferty dotyczącej sprzedaży mieszkania warto uwzględnić w niej choćby jeszcze stałe opłaty typu czynsz czy rachunku.

Na końcu ogłoszenia dodaj namiary do siebie. Najlepiej jest podać numer telefonu i adres e-mail, aby każdy mógł wybrać sposób kontaktu, który bardziej mu pasuje. Pamiętaj jednak, aby regularnie sprawdzać swoją skrzynkę elektroniczną i na bieżąco odpowiadać na otrzymane wiadomości.

 

Udostępnij ofertę w serwisie ogłoszeniowym

 

Gdy ogłoszenie będzie już gotowe, nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko je udostępnić. Miejscem, gdzie możesz dodać swoje ogłoszenie, aby trafić do jak największego grona potencjalnych zainteresowanych zakupem nieruchomości osób, jest serwis ogłoszeniowy HomeFree, dostępny pod adresem https://homefree.eu/pl. Udostępnianie ogłoszeń na tym portalu nic nie kosztuje i zajmuje zaledwie krótką chwilę.

Dodając ogłoszenie, musisz przydzielić je do odpowiedniej kategorii. To bardzo ważny krok, ponieważ jak się pomylisz i coś źle zaznaczysz, oferta po prostu nie zostanie znaleziona. W Twoim przypadku odpowiednia kategoria to Nieruchomości (https://homefree.eu/pl/cat/nieruchomo-ci) i podkategoria Kupno-sprzedaż (https://homefree.eu/pl/cat/kupno-sprzedaz).

 

Zwiększ skuteczność swojego ogłoszenia

 

Masz konto na Facebooku, Instagramie lub innym serwisie społecznościowym? To dobrze się składa, bo możesz tam udostępnić swoje ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości i w ten sposób podbić zasięgi. W opisie posta koniecznie zwróć się do swoich odbiorców z prośbą o udostępnianie, aby oferta trafiła do jak największego grona osób. Być może wśród Twoich bliskich lub ich znajomych znajdziesz się ktoś, to będzie zainteresowany sfinalizowaniem z Tobą transakcji.

 

Dodaj komentarz