Dlaczego warto ocieplić dom styropianem?

Zbliżający się wielkimi krokami sezon grzewczy zdecydowanie nie będzie będzie należał do najłatwiejszych, głównie ze względu na brak surowców, jak również wysokie ceny opału. Rozwiązaniem jest oczywiście zmodernizowanie instalacji grzewczej, aby spełniała wszystkie kryteria, jak również zapewnienie skutecznej izolacji ścian, dachu. Styropian to najbardziej popularne rozwiązanie, dzięki któremu osiągniemy taki efekt cieplny, jaki chcemy.

Rachunki za ogrzewanie na pewno w zbliżającym się sezonie grzewczym będą dużo wyższe, niż rok temu. Wszystko to sprawia, że aby osiągnąć taki komfort grzewczy, który z naszego punktu widzenia będzie po prostu atrakcyjny, będziemy musieli przygotować większe środki.

Rozwiązaniem, które na pewno pozwoli uniknąć zbyt wysokich kosztów, jak również ograniczyć ilość opału (niezależnie od tego, czym dokładnie nasz dom ogrzewamy, jaki surowiec jest przez nas wykorzystywany) jest ocieplenie domu.

Na rynku są dostępne różne metody, dzięki którym po pierwsze możemy polepszyć komfort cieplny, jak również sprawić, że dom będzie o wiele bardziej atrakcyjny pod względem wizualnym.

Co to jest izolacja termiczna domu?

Budując dom, wykonując posadzę, stawiając ściany, jak również przystępując do budowy dachu, nie możemy zapominać o tym, w jakim klimacie mieszkamy, w jakiej temperaturze często musimy funkcjonować. Choć ostatnio zimy są łagodniejsze, nie możemy zapominać o skutecznej izolacji termicznej. Czym ona jest ? Najprościej ujmując, izolacja termiczna to zewnętrzne i wewnętrzne ocieplenie domu, z wykorzystaniem dedykowanych materiałów, stosowane w celu ograniczenia strat ciepła, pleśni, grzybów, zużycia energii, zapewnienia komfortu grzewczego.

Jakie są zalety ocieplenia domu styropianem?

Skuteczna izolacja domu będzie wykonana przede wszystkim z materiałów, które mają określone parametry techniczne. W przypadku styropianu liczy się przede wszystkim jego grubość, jak również deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła [W/(mK)]. Im współczynnik mniejszy, tym lepiej (choć cena jest wyższa).

Ocieplenie domu styropianem ma wiele zalet. Przede wszystkim należy wymienić:

– dostępność materiału oraz jego wszechstronne zastosowanie,
– możliwość stosowania wewnątrz, jak również na zewnątrz,
– łatwość obróbki oraz układania na ścianach, na posadzkach,
– szeroki wybór styropianu, o różnych grubościach i parametrach izolacyjnych,
– niską wagę,
– brak obciążania ścian,
– niepalność,
– paroprzepuszczalność,
– możliwość stosowania zarówno w przypadku budynków nowych, jak również starych.

Dodaj komentarz