Folia stretch – w kuchni, w ogrodzie i nie tylko

Branża kurierska i folia stretch idą w parze. Szczególnie czarna i elastyczna folia przydaje się do pakowania paczek, ich zabezpieczania na czas transportu. Choć znamy głównie tę przezroczystą, to właśnie kolorowa folia sprawdza się w branży opakowaniowej i transportowej, bo pozwala uchronić zawartość przed wzrokiem osób postronnych. Działalność kurierską odłóżmy jednak na bok. W jaki sposób możemy wykorzystać stretchową folię w domu?

Artykuły spożywcze, które zachowują swoją świeżość

W kuchni zmagamy się przede wszystkim z koniecznością zachowania świeżości i trwałości kupowanych produktów spożywczych. W sklepach wybieramy mięso, które jest zapakowane w plastikowe opakowania lub torebki foliowe. Niestety w takim stanie nie jest w stanie przetrwać zbyt długo. Poza tym pojemniki zajmują sporo zbędnego miejsca. Podobnie rzecz się ma z wędliną, warzywami, owocami, serami i wieloma innymi artykułami spożywczymi.

Wypakowując w kuchni siatkę z zakupami, warto mieć pod ręką folię stretch. Ta spożywcza, przezroczysta, do kupienia na przykład pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html, świetnie nadaje się do pakowania produktów spożywczych. Jako że jest transparentna, widać, co zostaje w nią zapakowane. Można dorzucić specjalną karteczkę z podpisaną datą, na przykład zakupu mięsa lub otwarcia wędliny, serów, które w ten sposób także nadają się do zapakowania. Zabezpieczenie stretchową folią przedłuża trwałość, pozwala zachować kolor, smak i zapach produktów.

Folia ta zajmuje tak niewiele miejsca, że jej zastosowanie staje się praktycznie niezauważalne. Poza tym jest elastyczna, a co za tym idzie, bardzo wydajna. Łatwa w użyciu, ponieważ wystarczy odwinąć folię z rolki i odciąć potrzebny kawałek.

Folia stretch w ogrodzie

Zabezpieczenie przesyłek na czas transportu przy pomocy folii stretch, to gwarancja ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania UV, wilgoci, kurzu, zabrudzeń. Tę samą funkcję folii można wykorzystać w ogrodzie. Owinięte nią meble ogrodowe, ozdoby, które mają trafić do garażu, piwnicy czy na strych, wyciągnięte na kolejny sezon nie będą wymagały czasochłonnego czyszczenia.

Taką folię w kolorze czarnym można rozłożyć na wybranym fragmencie ziemi, gdzie mają zostać posadzone rośliny, wykonując jedynie otwory dla sadzonek. Po co ta folia? Po to, by uchronić ogród przed nieznośnymi i uciążliwymi chwastami.

Elastyczna folia stretchowa jest również tańszym i bardziej ekonomicznym sposobem na stworzenie tunelu ogrodowego, w porównaniu do tej tradycyjnej. Decydując się na przykrycie nią tunelu, można liczyć na szybsze i efektywniejsze uprawy.

Niedrogi produkt, o wielu walorach praktycznych, który z powodzeniem można wykorzystać zarówno w domu, jak i naokoło niego. Postawmy na folię stretch jeśli zależy nam na trwałości, niewielkich kosztach, łatwym użytkowaniu i mnogości zastosowań. Wystarczy wybrać rozmiar, kolor, ewentualnie urządzenie pomagające w dozowaniu i gotowe!

Dodaj komentarz