Darmowy klimatyzator domowym sposobem

klimatyzacja

Za oknem skwar mocno daje się we znaki. Wysokie temperatury i słońce dla niektórych są przyjemną oznaką lata, a dla innych udręką, którą chcą przetrwać i przeżyć jak najszybciej. Sposobów radzenia sobie z upałem jest mnóstwo, a kosztowna inwestycja w klimatyzację jest tylko jednym z nich – najczęściej niezbyt koniecznym. Jednym ze sposobów na domowy wentylator jet wykorzystanie butelek z wodą, zamrażarki i wiatrakiem.

Aby stworzyć sobie przyjemną atmosferę w domu najlepiej zanim jeszcze zrobi się naprawdę gorąco wywietrzyć mieszkanie i zasłonić okna, żeby zasłony chroniły wnętrze przed gorącymi promieniami słonecznymi. Gdy wykonamy te pierwsze środki chroniące przed gorącem, warto zadbać o to, żeby mieć kilka butelek z zamrożoną wodą.

Do tego celu wystarczą nam plastikowe butelki po wodzie i woda z kranu

Aby zamrażarka poradziła sobie z taką ilością, butelki wypełnione kranówką muszą do niej trafić przynajmniej na kilka godzin. Zamrożone butelki warto rozstawić w kilku miejscach w mieszkaniu, a najlepiej w przeciągu. Aby wzmocnić efekt butelki można ustawić też przed wiatrakiem, który będzie posyłał powietrze prosto w butelki, a ono będzie się dzięki nim chłodzić.

Tak przygotowane na gorące dni mieszkanie może stanowić dobre schronienie przed wszechobecnym skwarem. Jeśli dołożymy do tego chłodzenie się prysznicem i popijanie zimnych napojów, czas lata i upałów może wcale nie być taki zły.

Sprawdź Santier Klimatyzacja

Dodaj komentarz