Czym jest transport HDS i jak go wykorzystać?

transport hds

W ostatnich latach transport HDS zdominował rynek transportu budowlanego. Rewolucja w przypadku hydraulicznych dźwigów samochodowych polega na tym, iż bardzo przydatny dźwig znajduje się na pojeździe, jako jego integralny element. To w znaczący sposób ułatwia procesy załadunku oraz rozładunku. Wiele firm zdecydowało się na transport HDS, ponieważ jest to tani i niezawodny sposób na zwiększenie efektywności pracy.

Czym jest transport HDS?

Mianem transportu HDS określa się transport przy użyciu określonego, specyficznego pojazdu. Jest to nic innego jak ciężarowy pojazd z przytwierdzonym na stałe dźwigiem, sterowanym przy pomocy hydrauliki. Takie połączenie przydaje się na przykład we wszelakiej maści składach budowlanych. Całkiem znika problem oczekiwania na stacjonarny dźwig czy żuraw. Operację załadunku jest w stanie przeprowadzić każdy przeszkolony kierowca ciężarówki typu HDS. Nie jest trudno wyobrazić sobie, jak mocno zredukowany zostaje czas oczekiwania na załadunek czy rozładunek. Zmniejsza to ostateczne koszty świadczenia usług, a także skraca czas operacji do niezbędnego minimum. Warto przemyśleć wykorzystanie transportu HDS w swoim przedsiębiorstwie. Pojazdy HDS ułatwiają aranżację harmonogramów, umożliwiając umieszczenie w nich większej liczby pozycji. Stacjonarne dźwigi nie mogą obsłużyć kilku pojazdów na raz, zaś transport HDS jest wobec tych ograniczeń niezależny.

transport hds

Możliwości transportu HDS

Często wybieranym pojazdem ciężarowym do transportu HDS jest Mercedes Axor 2540. Ta ciężarówka tysiące razy udowodniła swoją przydatność w najcięższym terenie. Znane są przykłady zastosowania jej w lasach, przy wyrębie drewna. Nierzadko widuje się te Mercedesy podczas remontów dróg. Transport HDS oferuje jednak jeszcze wiele innych zalet.

Pojazd HDS świetnie nadaje się do pracy na miejscu. Niewielki dźwig w pełni funkcjonalny sposób przenosi nawet bardzo nietypowe przedmioty. Dodatkowo, w razie problemów operator może zastosować liczne uchwyty, poprawiając, i tak już znakomitą, efektywność. Wielkogabarytowe ładunki do 13 ton nie są dla hydraulicznego samochodu z dźwigiem żadnym problemem. Także kontenery czy nieforemne ładunki mogą zostać przetransportowane autem tego typu w dowolne miejsce.

Transport HDS umożliwia tańszy i bardziej przewidywalny transport niemal dowolnych ładunków. Niski poziom skomplikowania pojazdów i krótki czas przygotowania ich do pracy gwarantują efektywność pracy na niespotykanym wcześniej poziomie. Transport HDS swoje zalety udowadnia podczas załadunku i rozładunku. Nie ma on prawie żadnych ograniczeń, czego nie można powiedzieć o stacjonarnych dźwigach. Samobieżne pojazdy wyposażone w hydrauliczne ramiona swoje zastosowanie znajdują na budowach, wyrębach, składach budowlanych oraz w wielu innych miejscach.

Na rynku działa dziś wiele firm posiadających pojazdy z wbudowanym dźwigiem. Jeśli chodzi o transport HDS w Krakowie, usługę tę również można znaleźć w wielu miejscach. Godną polecenia jest na przykład firma LES-GAZ. Posiada ona wysokiej klasy pojazdy, wykwalifikowaną kadrę oraz ogromne doświadczenie.

Dodaj komentarz