Czy warto posiadać okno w łazience?

W wielu domach posiadanie okna w łazience wydaje się być doskonałym pomysłem. Należy wziąć to pod uwagę już na etapie powstawiania projektu. Zarówno opcja z oknem, jak i bez ma swoje plusy i minusy, jednak zdecydowanie większe korzyści zapewni posiadanie okna w łazience. Zatem dlaczego warto zdecydować się na rozwiązanie z oknem?

Dodatkowa wentylacja

Łazienka jest jednym z miejsc w domu najbardziej narażonych na wilgoć. Para wodna wytwarzana podczas gorącej kąpieli bądź prania, powinna zostać szybko usunięta. Standardowa wentylacja może sobie szybko z tym nie poradzić. Okno w łazience zapewni sprawniejszą i bardziej efektywną. Nawet już po chwili otwarcia okna pojawi się świeży powiew. To idealne rozwiązanie na zaparowane szyby i lustra. Efektywna wentylacja ogranicza także rozwój pleśni i grzybów, które często można spotkać w pomieszczeniach sanitarnych. Takie rozwiązanie zapewni nam zdrowe i przyjazne środowisko.

Naturalne oświetlenie

Naturalne oświetlenie jest niezwykle ważne, także w łazience. Duże wnętrza zyskują na doświetleniu każdego kącika, natomiast mniejsze zyskają na przestronności. Naturalne promienie słoneczne pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, a także pozwolą zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ponieważ nie będziemy musieli włączać światła w ciągu dnia. Promienie słoneczne dodatkowo ocieplą wnętrze co pozytywnie wpłynie na rachunki za ogrzewanie. Ponadto dodatkowe oświetlenie docenią szczególnie panie, które będą mogły wykonać dokładniejszy i bardziej naturalny makijaż.

Łazienka z oknem a prywatność

Decydując się na okno w łazience niektórzy mają obawy, czy ich prywatność będzie dostatecznie zapewniona. Nie warto jednak rezygnować z naturalnego oświetlenia oraz skutecznej wentylacji. W takim przypadku z pewnością pomocne będą odpowiednie szyby lub rolety. Szczególnie do łazienki polecane są szyby mleczne lub ornamentowe, dzięki którym nawet przy zapalonym świetle zapewnią prywatność. Ponadto takie rozwiązanie będzie dodatkowym elementem wystroju wnętrz.

Dodaj komentarz