Wiosenne porządki i przygotowanie do remontu mieszkania

Czas na wiosenne porządki! Mycie okien, przeglądanie garderoby, pozbywanie się zbędnych rzeczy, by zrobić miejsce na te nowe. Potrzebne nam są kartony, taśmy, folie i inne akcesoria, dzięki którym porządkowanie przejdzie pomyślnie i gładko, a mieszkanie będzie przygotowane do długo planowanego remontu. W co musimy zainwestować?

Drobiazgi – aby się nie pogubiły

Najłatwiej pogubić wszelkiego rodzaju drobne elementy, jak biżuteria czy rozmaite części. Do tego artykuły biurowe. O ile o te ostatnie raczej nie będziemy się martwić, o tyle zagubienie biżuterii lub niektórych części, może być już problematyczne. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w woreczki strunowe. To bardzo niewielki wydatek, a jednak będący w stanie uchronić nas przed utratą wartościowych przedmiotów i tych elementów, które są po prostu potrzebne podczas prac remontowych.

Woreczki strunowe znajdziemy w różnych wielkościach. Łatwo je okleić lub podpisać, aby w późniejszym czasie szybko odnaleźć to, co jest niezbędne na daną chwilę. Można również posegregować i zapakować w nie chociażby śrubki, wkręty czy małe opakowania z gwoźdźmi bądź innymi artykułami, aby podczas remontu nie doprowadzić do ich rozsypania i skaleczenia, przypadkowo nadeptując na nie. Tego typu woreczki znajdziemy w każdym sklepie budowlanym, ale i w punktach prowadzących sprzedaż online, np. E-Hurtownia-opakowan.pl.

Odpowiednio dobrane kartony

Bez kartonów się nie obejdzie! Oryginalne pudełka po butach, sprzętach AGD czy elektronice, pozostawmy do pakowania dokładnie tych samych artykułów. Dzięki temu unikniemy dodatkowego opisywania, a potem szukania w gąszczu rozmaitych pakunków. Na pozostałe rzeczy z domowego dobytku, przydadzą się trwałe i wytrzymałe kartony z grubej tektury.

Do wyboru mamy pudełka kartonowe w różnych rozmiarach. Ponadto mogą się one różnić grubością tektury oraz rodzajem zastosowanej w niej fali. Ma to wpływ na oferowane właściwości. Im cięższe i delikatniejsze przedmioty chcemy zapakować, by uchronić je przed uszkodzeniami podczas przeprowadzanego remontu, tym przyda się grubsza i wytrzymalsza tektura.

Pamiętajmy o tym, aby w większe pudełka pakować lżejsze rzeczy, a w te mniejsze – cięższe. Łatwiej będzie je przenosić, organizować i również chronić przed uszkodzeniami oraz działaniem czynników zewnętrznych (o ile przechowujemy coś poza mieszkaniem).

Amortyzacja i zabezpieczenie przed przesuwaniem

Wewnątrz pakunków zwykle pozostają wolne przestrzenie. Należy je możliwie dokładnie wypełnić, aby podczas przenoszenia kartonów nic się nie przesuwało. To utrudnia transport, poza tym powoduje zwiększone ryzyko otarć, powstawania rys, wyszczerbień czy też potłuczenia pakowanych rzeczy, które są delikatne i kruche.

Do wnętrz pudeł można wrzucić lekki i dobrze wypełniający wszystkie wolne przestrzenie skropak. Klasyczne rozwiązanie to folia bąbelkowa, a miłośnicy ekologicznych produktów, mogą postawić na poduszki powietrzne, których folia nadaje się do recyklingu. Tego typu elementy zapewniają również ochronę przed wstrząsami.

I na wiosenne porządki, i na przygotowanie do remontu mieszkania, wymienione artykuły będą jak znalazł. Niedrogie, łatwe w zastosowaniu, a jakże przydatne!

Dodaj komentarz