Pięknie, świeżo i nowocześnie: kuchnia w klimacie pasteli

wystroj kuchni

Pastele nie tylko przykuwają uwagę, ale niczym powiew wiosny, zarażają radością i optymizmem. To dobry wybór do nowoczesnej kuchni, która bazuje na prostych bryłach mebli, nie odcina się jednak od koloru. Nie ma w niej zbędnych ozdobników, jest za to pełna pozytywnej energii i domowego ciepła, a dzięki pięknym kolorom wygląda zjawiskowo.

Nowoczesna kuchnia to dziś przede wszystkim minimalistyczna zabudowa meblowa – praktyczna, prosta w formie i pozbawiona nadmiernej dekoracyjności. Wybierając meble do kuchni chcemy jednak kierować się nie tylko funkcjonalnością, ale przemycić elementy pozwalające zdefiniować nasz charakter i wykreować bardziej spersonalizowaną przestrzeń. Taką, w której przyjemnie spędza się czas nie tylko z obowiązku.

Jak wystylizować wnętrze, w którym nowoczesność harmonijnie połączy się z potrzebą indywidualizmu i chęcią zaakcentowania własnej estetyki?

– Podobają nam się nowoczesne kuchnie, w których dominują minimalistyczne, oszczędne w formie zabudowy meblowe, ponieważ są praktyczne i funkcjonalne. Znudziły nam się jednak wnętrza powielające te same schematy aranżacyjne i coraz częściej szukamy prostych, ale oryginalnych rozwiązań wzorniczy, które pozwolą wyróżnić kuchnię – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Nie tylko stylizowane meble czy bogactwo ozdób i dekoracyjnych gadżetów pozwolą osiągnąć nietuzinkowy efekt. Możemy wybrać interesujący kolor, który nada wyrazisty rys wnętrzu, nie niwecząc jednocześnie oczekiwanego efektu schludnej prostoty.

Współczesna kuchnia jest przestrzenią, w której możemy kreatywnie tworzyć przyjazne nam aranżacje i zestawiać rozwiązania stylistyczne z pogranicza różnych estetyk. W harmonijnym połączeniu oszczędnej formy minimalizmu i potrzeby wyróżnienia się, niezastąpione są kolory, które odgrywają istotną rolę w kreowaniu wizerunku wnętrza. Pięknie prezentują się delikatne, a jednak wyraziste pastele.

Kolory w pastelowych tonacjach są nie tylko przyjemne dla oka, ale ożywią wnętrze i odzwierciedlą pogodne usposobienie mieszkańców. Rozbielone błękity, łagodne zielenie czy delikatne odcienie różu wnoszą do pomieszczeń energię i radość, nadają im wizualnej lekkości i świeżości. Taka kuchnia, niczym powiew wiosny, inspiruje do działania i od rana wprawi w pozytywny nastrój. W połączeniu z prostą bryłą mebli, pastele tworzą niebanalną i idealnie współgrającą aranżację – w nowoczesnym duchu, ale wypełnioną dobrą energią i otulającą domową atmosferą.

Pastelowe fronty wyglądają atrakcyjnie i przyciągają wzrok. Dobrze jest postawić na minimalistyczną harmonię wzorów i barw, aby ustrzec się przed zbyt pstrokatym efektem. Dekory drewna podkreślą piękno koloru i ocieplą wizualnie wnętrze, a w połączeniu z dekorami kamieni pastelowa kuchnia będzie wyglądała elegancko i szykownie.

Dodaj komentarz