Opony do wózka widłowego – na jakie parametry zwrócić uwagę przy ich wyborze?

opony do maszyn

Opony do wózka widłowego to dość specyficzny temat. Jak dobrać najlepsze ogumienie do takiego pojazdu?

Opony do wózka widłowego – dlaczego odpowiedni wybór jest aż tak ważny?

Świat opon jest naprawdę szeroki, a niewiele osób ma tak naprawdę pojęcie o tym, iż ogumienie stosowane w typowych samochodach osobowych, dostawczych czy jakichkolwiek autach poruszających się ze stosunkowo dużą prędkością po drogach znajdzie swoje zastosowanie wszędzie. Bardzo dobrym tego pokazem są na przykład specjalne opony do wózka widłowego. Założenie typowych opon do takiego pojazdu skończyłoby się mniej więcej tak, jak zamontowanie kompletu ogumienia od monster trucka w cywilnym aucie. Owszem, prawdopodobnie dałoby się jechać, lecz z pewnością nie byłaby to efektywna jazda. W przypadku takich pojazdów, które wymagają ogromnej precyzji kierowania przy równoczesnym nierozwijaniu wielkich prędkości, potrzebne są konkretne rozwiązania. Co więc można powiedzieć o oponach do wózków widłowych?

Czym musi cechować się dobry komplet opon do wózka widłowego?

Jeżeli chodzi o wózki widłowe, najczęściej będziemy wykorzystywali specjalne opony przemysłowe. Nie są to jednak takie same komplety, jak na przykład w kwestii takich wyrobów, jak opony do maszyn budowlanych, choć niewątpliwie możemy znaleźć tu pewne podobieństwa. Dobra opona do wózka widłowego musi przede wszystkim mieć sporą wytrzymałość, by móc wytrzymać spory ciężar podczas przewozu towarów. Musi posiadać również bardzo wysoką stabilność, by podczas skrętów ciężar wózka i przewożonego towaru nie mógł przeważyć całego pojazdu i go nie wywrócić.

W poszukiwaniu opony do wózka widłowego – gdzie powinniśmy szukać?

Odpowiednia opona do wózka widłowego nigdy nie będzie taka sama. Trzeba zwrócić uwagę na nawierzchnię i dystanse, jakie będzie pokonywać taki pojazd, wagę i specyfikę danego pojazdu, a także na częstotliwość pracy. Nie wiesz, jak dobrze dobrać oponę do swoich potrzeb? Warto udać się z takim problemem do specjalistów, którzy dobiorą najlepszy komplet do twoich potrzeb.

Dodaj komentarz