Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze okapu do kuchni – sprawdź wskazówki

aranzacja kuchni

Urządzając swoją wymarzoną kuchnie skupiamy się na zabudowie, funkcjonalności szafek, kształcie i odporności blatu czy też zwracamy uwagę na uchwyty lub różnego rodzaju systemy, Następnym krokiem jest wybór dużego AGD: lodówka, piekarnik, płyta grzewcza. Natomiast okap kuchenny to urządzenie, które jest często traktowane w sposób mniej priorytetowy. Najczęściej wybieramy  kupujemy go na końcu – na ostatnim etapie urządzania kuchni. Prawda jest taka, że powinno być dokładnie odwrotnie.

Okap – skuteczny pochłaniacz zapachów i tłuszczu

Kuchnia to serce domu – obecnie często otwarta na resztę domu. Miejsce przytulne, kojarzące się z przyjemnością, smakiem i zapachem. Jeżeli jesteś kulinarnym kreatorem i kuchnia będzie Ci służyć w dużej mierze do gotowania musisz wybrać urządzenie, które szybko i skutecznie oczyści powietrze w Twoim domu z różnych zapachów oraz pochłonie tłuszcz.

Brak dobrego okapu może spowodować, że zapachy kuchenne zostaną wchłonięte przez meble, firany czy zasłony oraz tłuszcz może oblepić kuchenną zabudowę czy ściany. W związku z tym szczególną uwagę trzeba zwrócić uwagę na wydajność okapu. Powinna być ona dostosowana do wielkości (kubatury) kuchni/pomieszczenia. Skuteczny okap pod względem wydajności to taki, który na pierwszym biegu jest w stanie przefiltrować określone pomieszczenie średnio 6-krotnie.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest głośność urządzenia – generowany przez niego dźwięk podczas pracy. Najczęściej używamy okap na pierwszym lub drugim biegu – dlatego te paramenty są dla nas najważniejsze. Okap określany mianem cichego to taki, który na najniższej prędkości generuje hałas na poziomie około 50 dB.

„W AKPO zwracamy szczególną uwagę na najważniejsze czynniki użytkowe okapów. Szczególnie badamy ich wydajność i głośność. Nasze zespoły badawcze przed wprowadzaniem produktu na rynek weryfikują i niwelują wszystkie elementy, które mogą wpłynąć na efektywność i komfort okapów. Wszystko to z myślą o naszych Klientach i aby zapewnić im najwyższą jakość produktów, które będą im służyć przez lata.” – Michał Kołakowski, przedstawiciel handlowy AKPO.

Dlatego, też poza tak ważnymi czynnikami estetycznymi, panującymi trendami i wyszukanym design. Wybierając okap do swojej kuchni sprawdź dokładnie jego główne parametry i ciesz się odpowiednim urządzeniem w Twoim domu.

Dodaj komentarz