Montaż okien – jak go robić fachowo?

okna

Mogłoby się wydawać, że prawidłowy montaż stolarki okiennej nie jest żadnym wyczynem. Okazuje się jednak, że wiele okien zostawia wiele do życzenia. Okno może być wysoce dźwiękoszczelne i mieć niski współczynnik przenikania ciepła, jednak jeśli zostanie źle zamontowane nie będzie dobrze spełniało swoich funkcji. Jak więc przeprowadzić fachowy montaż okien? Podpowiadamy.

Montaż różnego typu okien

Obecnie na polskim rynku coraz więcej jest firm, które oferują okna energooszczędne. Moda na ekologię, a nawet pasywność w budownictwie spowodowała rozkwit przemysłu okiennego. Bardzo dużo przedsiębiorstw oprócz produkcji i sprzedaży okien, oferuje również ich montaż. Wymiana okien stawia właścicieli domu bądź mieszkania przed trudnym wyborem – na jaki typ stolarki okienne się zdecydować oraz czy montaż przeprowadzić samodzielnie czy może jednak zlecić jego wykonanie fachowcom.

Warto jednak wiedzieć, że montaż okien PCV wygląda inaczej niż okien dachowych. Trzeba także brać pod uwagę z jakich materiałów został wykonany mur. Inaczej montuje się bowiem okna w ścianach jednowarstwowych, a przy wielowarstwowych należy zastosować inną technikę. Wymiana okien będzie sprawiała mniej problemów niż montaż okien w Katowicach w nowym budynku.

Montowanie stolarki okiennej krok po kroku

Montaż okien PCV rozpoczynamy od demontażu starych ościeżnic. Należy sprawdzić, czy rama jest jednak wystarczająco wytrzymała. Musi także zostać oczyszczona, aby nie było problemów ze szczelnością. Otwory odpływowe i rowek wypełniamy nowym uszczelniaczem. Dookoła ramy przyklejamy uszczelkę, a sam montaż wykonujemy na kliny regulowane, po czym bardzo dokładnie przykładamy ościeżnicę z PCV.

Regulowanie klinów rozpoczynamy od tych górnych oraz bocznych. Po zamocowaniu ościeżnicy śrubami nakładamy skrzydła. Później regulujemy dolne kliny i montujemy dolną część ościeżnicy. Ostatnim etapem jest regulacja klinów środkowych, która kończy mocowanie. W firmie DM Projekt wykwalifikowaniu fachowcy przeprowadzą montaż bez pominięcia żadnego z tych kroków.

Dodaj komentarz