Montaż drzwi – jak znaleźć fachowców?

Domowy montaż prostych drzwi wewnętrznych w domu nie należy do najtrudniejszych zadań i wielu majsterkowiczów decyduje się na samodzielne wykonanie tego zadania. Niekiedy jednak trzeba zatrudnić fachowców. Mowa tu nie tylko o przypadku, w którym komuś brakuje umiejętności, ale również o sytuacji, w której gwarancją objęte mogą zostać tylko drzwi zamontowane przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami.

Montaż drzwi – co warto na ten temat wiedzieć?

Montaż drzwi, podobnie jak montaż okien, to bardzo ważne zadanie. Od jakości tego montażu zależy efekt końcowy i zadowolenie domowników. Nawet najlepszy i najdroższy produkt nie będzie spełniał swoich podstawowych funkcji, jeśli nie będzie zamontowany w taki sposób, jaki został przewidziany przez producenta.

Aby więc wszystko działało szybko, sprawnie i bez zarzutu, dobrze jest zatrudnić w tym celu profesjonalistę. Czasami nie jest to kwestia wyboru, a absolutna konieczność. Mowa tu o przypadkach, w których montaż drzwi rzez osobę bez specjalnych uprawnień może skutkować utratą gwarancji, którą producent obejmuje dany produkt.

Jak wygląda montaż drzwi?

To, jak przebiega montaż danych drzwi, zależy w dużej mierze od ich typu. Inaczej więc montuje się drzwi przesuwne, a inaczej drzwi tradycyjne, które spotkać można w każdym domu. Podobnie jest w przypadku okien. Inaczej montuje się okna Schuco, a inaczej okna aluminiowe.

Sam montaż składa się z kilku najważniejszych etapów, których nie można pomijać.

Ile trwa profesjonalny montaż drzwi?

Czas montażu drzwi będzie się różnić w zależności od ich typu. Czasami wystarczy 30 min, niekiedy potrzeba na montaż jednych drzwi poświęcić nieco więcej czasu. Wiele zależy nie tylko od typu drzwi, ale i od właściwego przygotowania do tego zadania.

Jeśli ktoś montuje drzwi samodzielnie, może to zająć nieco dłużej, zwłaszcza jeśli nie ma się  wprawy. Dobrze jest jednak zadbać o jakiegoś pomocnika, szczególnie w przypadku nieco masywniejszych drzwi.

Dodaj komentarz